Premier League
instagram.com/spursofficial
Autor Łukasz Kowalski - 15 Maja 2020

Gwiazdor Premier League dowiedzial się o problemach byłego klubu. To co zrobił, odebrało nam mowę, wzruszające (FOTO)

Premier League przez pandemię koronawirusa może stracić miliony funtów. Kluby z niższych klas rozgrywkowych zmuszone są szukać pomocy u innych. Do IV-ligowego Leyton Orient pomocną dłoń wyciągnął Harry Kane. Napastnik wykupił reklamę na koszulkach swojego byłego klubu, a do tego postanowił w ten sposób wesprzeć brytyjską służbę zdrowia.

Premier League jest jedną z najlepszych i najbogatszych lig na świecie. Jednak w obliczu pandemii koronawirusa finanse angielskich klubów mogą sporo stracić. W niższych klasach rozgrywkowych niektóre kluby są zmuszone prosić o pomoc. Do jednego z nich pomocną dłoń wyciągnął napastnik Tottenhamu, Harry Kane.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Myślałeś, że jak pijesz dużo wody, to będziesz zdrowy? Mylisz się, naukowcy mówią o wielkim niebezpieczeństwie
  2. WIDEO - Nielegalne wyścigi uliczne w wykonaniu kandydatów na Prezydenta
Pudzian chwycił za mikrofon i się zaczeło. Wybrał najpiękniejsze kobiety świata. Pudzian chwycił za mikrofon i się zaczeło. Wybrał najpiękniejsze kobiety świata. "Gryzłbym jak Reksio"Czytaj dalej

W Premier League są nie tylko wielcy piłkarze ale i wielcy ludzie

Jak podają brytyjskie media Kane, wykupił reklamę na koszulkach Leyton Orient, klubu, w którym debiutował na seniorskim poziomie. Jakby tego było mało, napastnik nie będzie reklamował któregoś ze swoich biznesów, ale postanowił wesprzeć lekarzy walczących z koronawirusem.

W przyszłym sezonie zawodnicy Leyton Orient będą występowali w trzech kompletach strojów. Na pierwszym z nich znajdzie się podziękowania dla „bohaterów pierwszej linii”, czyli lekarzy, pielęgniarki i ludzi z „pierwszej linii frontu” pracujących w pocie czoła w czasach pandemii. Drugi komplet będzie przedstawiał logo hospicjum dziecięcego Haven House, a na trzecim zestawie będzie reklama organizacji działającej na rzecz zdrowia psychicznego „Mind”. Dodatkowo 10% ze sprzedaży wszystkich koszulek trafi na konta tych stowarzyszeń.

Harry Kane pomógł swojemu byłemu klubowi

Harry Kane nie kryje zadowolenia z tego, że mógł w jakiś sposób pomóc swojemu byłemu klubowi. – Urodziłem się i wychowałem kilka mil od stadionu i bardzo się cieszę, że mam okazję pomóc klubowi, który pozwolił mi na pierwszy zawodowy mecz. Daje mi to również szansę do podziękowania wielu bohaterom pierwszej linii i organizacjom charytatywnym, które zapewniają nam opiekę i wsparcie w tym trudnym okresie – powiedział napastnik oficjalnej stronie Leyton Orient.

Nowa potęga w polskiej piłce? Jeden z najbogatszych Polaków zainteresował się byłą drużyną EkstraklasyNowa potęga w polskiej piłce? Jeden z najbogatszych Polaków zainteresował się byłą drużyną EkstraklasyCzytaj dalej

Zachwytu nie ukrywa także dyrektor generalny Orientu - Danny Macklin. - Żyjemy w niepewnych i niepokojących czasach, ale dzięki wysiłkom współczesnych bohaterów wspólnie to przeżyjemy. Dziękuję Harry za twoje niesamowite wsparcie i hojność. Jesteś prawdziwym wzorem do naśladowania we współczesnej grze - powiedział.

Harry Kane jest wychowankiem Tottenhamu, jednak na początku swojej seniorskiej kariery kilkukrotnie był wypożyczany do klubów z niższych klas rozgrywkowych. Do Leyton Orient trafił w 2011 roku i to tam zadebiutował na poziomie seniorskim. W małym londyńskim klubie rozegrał 18 spotkań, w których strzelił 5 bramek.

Harry Kane Leyton Orient

Harry Kane Leyton Orient

Harry Kane Leyton Orient

Harry Kane Leyton Orient

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Restauracje, fryzjerzy i bary otwarte już od przyszłego tygodnia. Zaskakująca decyzja rządu Włoch
  2. Jutro rząd zniesie kolejne obostrzenia. RMF FM podało jakie. Świetna wiadomość
  3. Kamil Stoch nigdy nie zdradził jednego szczegółu. Znamy prawdę na temat tego, czy nasz skoczek ma dzieci
  4. Robert Kubica może wrócić do Formuły 1. Polak stanął przed wielką szansą
  5. Oficjalnie. Karuzela transferowa ruszyła. Matysik w Bayerze, pilna informacja obiegła kibiców
  6. Nowy zakaz wchodzi 20 maja. Objętych ponad 100 tys. sklepów, dotknie 9 mln Polaków, dla połowy z nich będzie nieprzyjemną niespodzianką

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News