Anita Włodarczyk
Autor Bartosz Goluch - 5 Lutego 2020

Prestiżowa nagroda dla Anity Włodarczyk. Zapisała się w historii sportu

Anita Włodarczyk jest rekordzistką świata w rzucie młotem i wielokrotną mistrzynią olimpijską oraz mistrzynią świata. Jej dokonania zostały dostrzeżone przez szanowane pismo lekkoatletyczne.

Anita Włodarczyk zapisała się złotymi zgłoskami w historii kobiecego sportu. Polka ma na swoim koncie cztery mistrzostwa świata i dwa złote medale Igrzysk Olimpijskich. Osiągnięcia naszej zawodniczki nie uszły uwadze dziennikarzy magazynu "Track & Field News".

Krzysztof Piątek strzela po raz pierwszy w Niemczech. Zobacz trafienie Polaka (Wideo)Krzysztof Piątek strzela po raz pierwszy w Niemczech. Zobacz trafienie Polaka (Wideo)Czytaj dalej

Anita Włodarczyk najlepsza wśród lekkoatletek

Amerykańskie czasopismo przyznało Polce tytuł najlepszej lekkoatletki dziesięciolecia. "W odróżnieniu od lekkoatletów, gdzie wybór był bardzo trudny, nasz zespół jednogłośnie wskazał Anitę Włodarczyk najlepszą lekkoatletką minionej dekady" - czytamy na stronie internetowej magazynu.

Nie mogło być inaczej, gdyż ostatnią "porażkę" Polka poniosła w 2010 roku, podczas mistrzostw Europy. Zajęła wówczas trzecie miejsce, które przez większość sportowców byłoby traktowane jako wielki sukces. Od tamtej pory wygrywała wszystko jak leci i śrubowała rekord świata. Ostatecznie licznik zatrzymał się na 82,98 m. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się kenijski biegacz średniodystansowy David Rudisha.

Anita Włodarczyk cieszy się z sukcesu

- Cieszę się z tego wyróżnienia. To mnie motywuje do jeszcze cięższej pracy. Ciężko pracuję na to, by w Tokio po raz trzeci zostać mistrzynią olimpijską - skomentowała nagrodę nasza zawodniczka.

Złoto w Tokio wydaje się formalnością. Do Anity Włodarczyk należy bowiem 15 najlepszych wyników w historii żeńskiego rzutu młotem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Fantastyczne wyniki polskich lekkoatletów. Czołówka naszpikowana naszymi zawodnikami
  2. Mistrz świata w skokach narciarskich powraca. Zobaczymy go już niebawem
  3. Polski skoczek wraca do kadry A. "Treningi przyniosły efekty"
  4. Krzysztof Piątek strzela po raz pierwszy w Niemczech. Zobacz trafienie Polaka (Wideo)
  5. Wielki sukces polskiej tenisistki. Awansowała do ścisłej czołówki
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News