Benfica Lizbona i FC Porto
Stuart Forster / Rex Features/EAST NEWS
Autor Aleksy Kiełbasa - 4 Czerwca 2020

Prezesom Benfici i Porto przez pandemię "uciekło" 350 mln euro!

Pandemia wstrząsnęła całym światem. Niestety piłka nożna także nie uciekła od konsekwencji. Ostatnio w tym temacie wypowiedzieli się prezesi portugalskich klubów, Benfici Lizbona oraz FC Porto. Obaj mieli propozycje za swoich zawodników, za które zgarnęliby w sumie niemal 350 mln euro.

Adam Małysz został zaatakowany przez byłego trenera. Posądził go o kłamstwo i chciwość. Padły mocne słowaAdam Małysz został zaatakowany przez byłego trenera. Posądził go o kłamstwo i chciwość. Padły mocne słowaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Niespodziewana sytuacja w słynnej lidze. Klub poprowadzi piękna 21-latka, taką prezes chciałby mieć każdy (FOTO)
  2. Wideo - Tragiczny wypadek. Kompletnie pijany kierowca z impetem wjechał w samochód z rodziną. Nastolatka walczy o życie

Luís Filipe Vieira zapewnił, że Benfica Lizbona nie potrzebuje sprzedawać swoich zawodników, choć w styczniu pojawiły się propozycja 60 mln euro za Carlosa Vinicniusa. A według niego, gdyby nie koronawirus, udałoby się mu sprzedać dwóch piłkarzy po 100 milionów euro za każdego. Mimo wszystko, pandemia nie zachwiała polityki finansowej klubu.

- Piłkarze Benfici mają swoją cenę, trzeba to uszanować. Jeśli potrwa to dłużej, będziemy musieli uciec się do pożyczek. Niedawno spłaciliśmy 75 milionów euro pożyczki. Nie widzę możliwości sprzedaży po niskiej cenie, stworzymy inne źródła dochodów, a jednym z rozwiązań jest zwiększenie zadłużenia. Obecnie nie możemy planować nic z miesiąca na miesiąc, raczej dzień po dniu.

Anna Lewandowska nagle pojawiła się w telewizji. Zdradziła swoje domowe sekrety przed tysiącami widzówAnna Lewandowska nagle pojawiła się w telewizji. Zdradziła swoje domowe sekrety przed tysiącami widzówCzytaj dalej

Benfica straciła, straciło i Porto

Klub z Lizbony stracił swoją szansę na wielkomilionowe transfery, ale się odwlecze, to nie uciecze. Oferty prawdopodobnie jeszcze przyjdą, choć być może nie aż tak wysokie. Według prezesa FC Porto, u nich sytuacja wyglądała podobnie.

- Czytałem fragmenty wywiadu z prezesem Vieirą. U nas sytuacja wygląda podobnie. Byliśmy blisko jego wyniku. Nie powiem nazwisk, ale mieliśmy umowę na sprzedaż piłkarzy za 147 milionów euro. Gdybyśmy to zrobili, nie byłoby mowy o problemach finansowych. Różnica na tle Benfiki nie jest duża. Te umowy były dogrywane od początku roku, wszystko zostało zrobione. Pojawił się jednak wirus, który dotknął nie tylko Portugalię... – powiedział Pinto da Costa, prezes FC Porto.

Źródło: transfery.info

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Za tydzień wszystko wyjdzie na jaw. Północ Polski już czeka
  2. Autobus rozerwał się podczas jazdy. Jedna osoba trafiła do szpitala
  3. Kamil Stoch wściekły na polskich kibiców. To niewiarygodne, co mu zrobili
  4. Nie żyje legenda polskiego sportu. Medalista olimpijski był kochany przez kibiców
  5. Polska zorganizuje mistrzostwa świata? Śmiała deklaracja związku
  6. Coraz więcej Polaków dostaje dziwnego SMS-a. Lepiej na niego uważaj, jest od oszustów

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News