Neymar zaoferowany klubom
Autor Piotr Bernaciak - 17 Lipca 2019

PSG obniżyło cenę i zaoferowało Neymara czterem gigantom. Nikt go nie chce

PSG zaoferowało Neymara czterem gigantom europejskiej piłki. Problem polega na tym, że nikt go nie chce zatrudnić. Afery wokół piłkarza i kontuzje, które regularnie go nawiedzają spowodowały, iż nikt oprócz FC Barcelony nie widzi Brazylijczyka w swoim zespole. Z kolei Paryżanie zerwali rozmowy z Dumą Katalonii, a stosunki między klubami są fatalne, dlatego są zdeterminowani, by sprzedać Neymara komu innemu.

Neymar zdecydował, że po 2 latach chce opuścić Paris Saint Germain. Odbył już rozmowy z władzami klubu i klarownie zakomunikował, że nie widzi swojej przyszłości w paryskim zespole. Właściciele PSG i dyrektor generalny Leonardo wyraziły zgodę na transfer, aczkolwiek rozmowy z FC Barceloną, która była zainteresowana powrotem Brazylijczyka, zostały zerwane.

Paris Saint Germain postanowiło więc obniżyć cenę za Neymara, która pierwotnie wynosiła minimum 200 milionów euro. Paryżanie zdecydowali się obniżyć wymagania do 150 milionów i zaoferowali gwiazdora czterem klubom - Realowi Madryt, Juventusowi Turyn, Bayernowi Monachium oraz Manchesterowi United. Problem polega na tym, że żadna z wymienionych drużyn nie jest zainteresowana transferem.

Jeszcze niedawno Neymar był typowany na następcę Leo Messiego i Cristiano Ronaldo, jeśli chodzi o zdobycie Złotej Piłki. Dziś notowania Brazylijczyka mocno spadły, a kluby straciły zainteresowanie jego osobą, na co wpłynęło kilka czynników. Po pierwsze afery w życiu prywatnym i gwiazdorski, hulaszczy tryb życia wpływają nie tylko na formę piłkarza, ale również jego wizerunek marketingowy. Po drugie, zaobserwowano, iż w kluczowych momentach sezonu łapią go kontuzje, co powoduje, że często jest niedostępny w najważniejszych meczach. Wreszcie po trzecie, kolosalna pensja, którą płaci mu Paris Saint Germain skutecznie odstrasza potencjalnych nowych pracodawców.

Wiele wskazuje więc na to, że jeśli Paris Saint Germain nie wróci do zerwanych niedawno rozmów z FC Barceloną, to Neymar nie znajdzie sobie nowego klubu. Problem polega na tym, że kluby są mocno skonfliktowane, a FC Barcelona nie ma środków, by pokryć transfer Neymara.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News