PSG obniża cenę
Flickr
Autor Piotr Bernaciak - 30 Lipca 2019

PSG obniżyło cenę za Neymara. Transfer do Hiszpanii coraz bliżej?

PSG dokonało dzisiaj kolejnego wzmocnienia, choć niebawem może dojść do przenosin, o których mówi się od dawna. Chodzi o transfer Neymara, który zaczyna wymuszać przenosiny.

PSG z początku robiło wszystko, by przekonać Neymara, że pozostanie w Paryżu nie jest złym pomysłem. Doskonale wiadomo, że Brazylijczyk trafił do stolicy Francji przede wszystkim z powodów finansowych, ale również po to, by pozwolić klubowi wrócić na europejski top. Na razie się na to nie zanosi, bo kilka poprzednich prób zakończyło się niepowodzeniem.

W związku z tym zaczęto mówić głośno o przenosinach reprezentanta Brazylii do Hiszpanii. Tam mógłby znów zagrać dla FC Barcelony i stworzyć zabójczy kwartet ofensywny z Leo Messim, Luisem Suarzem i Antoinem Griezmannem. Trudno wyobrazić sobie, jak wielką siłą ofensywną dysponowałaby wówczas Duma Katalonii. Po ostatnich wydarzeniach jest to jednak możliwe odrobinę bardziej.

Jeden z najbardziej zasłużonych polskich klubów nad przepaścią. Jeden z najbardziej zasłużonych polskich klubów nad przepaścią. "Katastrofa"Czytaj dalej

Dowiedzieliśmy się bowiem, że PSG chce obniżyć cenę za Neymara. Władze klubu doskonale zdają sobie sprawę, że z niewolnika nie ma pracownika, dlatego są pogodzone z rosnącym prawdopodobieństwem odejścia byłego zawodnika Barcelony.

Co ciekawe, początkowa cena za wykup miała wynosić aż 300 milionów euro, czyli znacznie więcej, niż kosztowały jego przenosiny do Paryża. Wówczas PSG zapłaciło 222 miliony euro, ustanawiając nowy rekord transferowy. Teraz jednak klub znacznie obniżył swoje wymagania, zachęcając potencjalnych kupców do rozpoczęcia negocjacji. Cena wydaje się zdecydowanie bardziej przystępna.

Teraz za ewentualny wykup Neymara zapłacić trzeba jedynie 180 milionów euro, co oznacza, że PSG chce zejść z ceną niemal o połowę. Mimo wszystko Barcelona wydała w tym oknie transferowym mnóstwo pieniędzy na wzmocnienia, dlatego taka kwota może okazać się zbyt wysoka. Wszystko powinno wyjaśnić się w ciągu najbliższych tygodni. Saga z transferem Neymara trwa w najlepsze.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News