Michal Dolezal
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EAST NEWS
Autor Mateusz Dziubiński - 5 Marca 2020

Pilna narada w sztabie trenerskim polskich skoczków. Możliwe są dwa rozwiązania

Puchar Świata w skokach narciarskich wchodzi w decydującą fazę. Polacy będą musieli sobie poradzić bez istotnego członka ekipy, co tworzy duży kłopot dla sztabu trenerskiego naszej reprezentacji.

Jak już wcześniej dzisiaj informowaliśmy, jeden ze skoczków naszej kadry doznał niefortunnej kontuzji, która eliminuje go ze startów w konkursach Pucharu Świata już do końca obecnego sezonu. W związku z niespodziewaną absencją sztab szkoleniowy naszej reprezentacji będzie musiał podjąć trudną decyzję odnośnie do formy dalszych startów naszych skoczków.

Nagły zwrot ws. konkursu lotów w Planicy. Fatalne wiadomości dla kibicówNagły zwrot ws. konkursu lotów w Planicy. Fatalne wiadomości dla kibicówCzytaj dalej

Puchar Świata z mniejszą liczbą polskich reprezentantów

Klemens Murańka doznał pechowej kontuzji. 25-letni skoczek złamał rękę w nadgarstku, co oznacza dla niego koniec startów w tym sezonie. Młody zawodnik nie doznał urazu, jak można by zakładać podczas treningu, ale dość pechowo, bo przed własnym domem. Murańka niefortunnie przewrócił się i niefortunnie upadł na rękę.

- Klemens przekazał nam, że przewrócił się koło domu. Z samego rana zadzwonił do mnie doktor Aleksander Winiarski, który poinformował o nagłym wypadku i o tym, że zajmie się Klemensem.- powiedział w rozmowie z Onet Sport, asystent trenera kadry Grzegorz Sobczyk.

Absencja Murańki oznacza, że Polska kadra wyruszyła na pierwszy z konkursów Raw Air w Oslo w sześcioosobowym składzie. Bardzo możliwe jednak jest, że do drużyny dołączy jeszcze jeden zawodnik

Ogromny pech polskiego skoczka. Poważna kontuzja wykluczy go z konkursów Raw AirOgromny pech polskiego skoczka. Poważna kontuzja wykluczy go z konkursów Raw AirCzytaj dalej

Możliwe zastępstwo kontuzjowanego zawodnika

Asystent Michala Dolezala zdradził, że sztab z uwagi na nagły wypadek Murańki, nie miał jeszcze szansy przedyskutować opcji i podjąć żadnej decyzji.

- Na tę chwilę jeszcze tego nie wiemy. Dzisiaj nie byliśmy w stanie powołać kogoś awaryjnie, bo nie było to możliwe logistycznie. Sprzęt - narty, kombinezony i torby - wyruszyły w drogę w nocy z wtorku na środę. W związku z tym, że sprawa wyniknęła wcześnie rano, nie było nawet możliwości przebukowania biletów - powiedział Sobczyk.

- Dopiero w Oslo usiądziemy i przedyskutujemy sprawę. W weekend są zawody Pucharu Kontynentalnego. Do tego mamy mistrzostwa świata juniorów. Zawodnicy są w rozjazdach i trzeba się dobrze zastanowić. Pewnie poczekamy na to, co wydarzy się w Pucharze Kontynentalnym. Może być zatem sytuacja, że szóstką będziemy startować do końca Raw Air, a może być tak, że ściągniemy kogoś na konkursy w Trondheim i Vikersundzie - zakończył.

Klemens Murańka w tym sezonie dwukrotnie zdobył punkty Pucharu świata, wygrał też konkurs Pucharu Kontynentalnego w Sapporo.

Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wojciech Cejrowski wywołał ogromną burzę w sieci. Zaczął mówić o straconych pieniądzach
  2. Paweł Królikowski będzie pochowany w Warszawie. Syn podał datę jego pogrzebu
  3. Dawid Kubacki usłyszał fatalną wiadomość. Potężny cios dla polskiego skoczka
  4. Cristiano Ronaldo został nagrany w przerwie spotkania. Był pewny, że nikt go nie widzi (WIDEO)
  5. Nie żyje jeden z najbardziej utytułowanych sportowców w historii Polski. Był prawdziwą legendą
  6. Zjadła 3 pieczone ząbki czosnku. Obserwowała efekty i godzina po godzinie szczęka opadała jej coraz niżej

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News