Jurij Tepes
Instagram/Jurij Tepes
Autor - 6 Lutego 2020

Nieoczekiwana zmiana w Pucharze Świata. Legendarny skoczek wraca do występów

Puchar Świata w tym sezonie stoi na wysokim poziomie. Zmagania skoczków będą jeszcze bardziej interesujące w Willingen, kiedy do występów wróci utytułowany skoczek. Wszyscy czekają na jego występ.

Puchar Świata jak na razie bardzo dobrze układa się dla polskich skoczków. Podczas dwóch konkursów indywidualnych w Willingen Dawid Kubacki i Kamil Stoch będą jednymi z faworytów do zwycięstwa. Czarnym koniem może być jeden z zawodników, który powraca po dłuższej przerwie.

Wielki sukces kadry narodowej. Wygrali aż 8:0, rywale nie mieli żadnych szansWielki sukces kadry narodowej. Wygrali aż 8:0, rywale nie mieli żadnych szansCzytaj dalej

Puchar Świata w Willingen będzie dla niego okazją na powrót do formy

Chodzi o Jurija Tepesa, który pierwszy raz w tym znalazł się w kadrze Słowenii na konkurs Pucharu Świata. Wystartuje on w Willingen.Trener tej kadry zdecydował się na zmiany, przez co nie powołał Roka Justina i Cene Prevca, którzy ostatnio słabo się spisywali, a w ich miejsce postanowił dokooptować Ziga Jelara, Anze Semenicia oraz wspomnianego Tepesa.

Tepes jest rekordzistą skoczni w Willingen. Ten tytuł dzierży wspólnie z Janne Ahonenem. Obaj na tym obiekcie skoczyli 152 metry. Jeśli 30-letni skoczek miał gdzieś wrócić do zawodów, to właśnie w Niemczech.

- Zdecydowaliśmy się na sprawdzonych zawodników. Patrzymy na nadchodzące mistrzostwa świata w lotach w Planicy, gdzie potrzebujemy pięciu silnych skoczków. Takie decyzje są trudne dla zawodnika, ale także dla trenera. Celem w mistrzostwach świata jest medal - zapowiedział szkoleniowiec Słoweńców, który wierzy, że Tepes wróci do wielkiej formy.

Puchar Świata jest bardzo wyrównany

Słoweński skoczek ma na swoim koncie po dwa złote medale w drużynowych MŚ juniorów, srebrny i brązowy medal indywidualnych MŚ juniorów, a także brązowy medal MŚ w lotach.

Puchar Świata w tym sezonie jest bardzo wyrównany. Nadal nie wyklarował się skoczek, który byłby zdecydowanym faworytem do zdobycia Kryształowej Kuli. Największe szanse na to mają Stefan Kraft, Karl Geiger, Dawid Kubacki i Ryoyu Kobayashi, którzy skaczą zdecydowanie najrówniej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Śmierć polskiego sportowca. Osierocił trójkę dzieci
  2. Mistrz świata nie wystąpi w Willingen. Pokonała go nagła choroba
  3. Wyjaśniła się przyszłość Roberta Kubicy. BMW ogłosiło swój skład
  4. Gwiazda Fame MMA zawalczy z zawodowym fighterem. "Będzie gorąco"
  5. Niedawno grali w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Teraz są na skraju upadku
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News