Skoki narciarskie Willingen
.
Autor Piotr Bernaciak - 7 Lutego 2020

Ważna wiadomość od organizatorów konkursu w Willingen. Skoki zostały przełożone

Puchar Świata w skokach narciarskich wiąże się ze zmianami, które nie zawsze są planowane przez organizatorów. Dziś dowiedzieliśmy się o przeniesieniu jednego z konkursów, co ma związek z nieprzewidzianymi okolicznościami. Polacy muszą przystosować się do nowych zasad.

Puchar Świata w Willingen w ramach Willingen Five zapowiadał się bardzo ciekawie. Już przed początkiem konkursu dobiegały do nas wiadomości o różnych przygodach, które dotykały organizatorów. Początkowo były ogromne problemy ze śniegiem, dlatego wydawało się, że najprawdopodobniej zostanie wykorzystany sztuczny śnieg lub ten zwieziony z wyższych partii gór.

Sam trening również odbył się w atmosferze skandalu. Wszystko przez to, że w Willingen panowały warunki dalekie od choćby dobrych. Rezultaty osiągane przez sportowców były momentami niewspółmierne do ich formy, a o wszystkim decydował wiatr, który bardzo mocno wiał dziś w niemieckich górach. Teraz dowiadujemy się, że na skutek zmiany godziny zawodów przeniesiony zostanie niedzielny konkurs.

Adam Małysz wskazał na problem polskich skoczków. Przez niego mają gorsze wynikiAdam Małysz wskazał na problem polskich skoczków. Przez niego mają gorsze wynikiCzytaj dalej

Puchar Świata w Willingen cieszy się wielkim zainteresowaniem

Pierwotnie niedzielne zawody w Willingen zaplanowano na 16.00, jednak wobec bardzo niesprzyjających warunków panujących przez cały tydzień w Niemczech stwierdzono, że lepiej będzie, jeżeli zawody ostatecznie zostaną zorganizowane już o 10.15. Oznacza to, że nie będziemy mieli w tym przypadku do czynienia z żadnymi seriami próbnymi i od razu dojdzie do konkursu.

Puchar Świata przynosił nam w tym sezonie różne scenariusze, jednak tak trudnych warunków jak teraz w Willingen jeszcze w tym sezonie nie było. Z tego powodu możemy spodziewać się, że w trakcie konkursu dojdzie do niespodzianki. Niewykluczone, że niektórzy skoczkowie zdołają skorzystać z nieco lepszych warunków, co może być kwestią kilku minut.

Puchar Świata w niedzielę przeniesiony

Niektóre serwisy podają wręcz, że prędkość wiatru będzie wynosić aż 8 m/s, co może wręcz uniemożliwić bezpieczne skakanie. Całkiem możliwe jest, że dojdzie do kilku upadków. Organizatorzy chcieliby wykluczyć taką możliwość, jednak całkowite zrezygnowanie z konkursu również z pewnością nie będzie dobrze odebrane.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Śmierć polskiego sportowca. Osierocił trójkę dzieci
  2. Mistrz świata nie wystąpi w Willingen. Pokonała go nagła choroba
  3. Wyjaśniła się przyszłość Roberta Kubicy. BMW ogłosiło swój skład
  4. Gwiazda Fame MMA zawalczy z zawodowym fighterem. "Będzie gorąco"
  5. Niedawno grali w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Teraz są na skraju upadku
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News