Puchar Świata siatkówka
Twitter - PZPS
Autor Piotr Bernaciak - 9 Października 2019

Rosjanie pełni podziwu po meczu z Polską. "Nie mieliśmy z nimi żadnych szans"

Puchar Świata trwa w najlepsze, a Polacy zaliczają kolejne zwycięstwa. Po meczu z naszą drużyną Rosjanie nie mają wątpliwości co do szans obu zespołów. Pojawiły się słowa zrozumienia wobec wielkiej siły naszej drużyny narodowej.

Puchar Świata w wykonaniu reprezentacji Polski wygląda póki co bardzo dobrze. Nasi siatkarze zaliczają kolejne zwycięstwa i wciąż liczą się w walce o ostateczny triumf w całym turnieju. Bardzo prawdopodobne, że uda się go ostatecznie osiągnąć. Jeżeli nasza drużyna będzie grała tak, jak wczoraj, to szanse na to są bardzo wysokie. W mediach pojawiło się wiele słów o naszej grze.

Głos zabrał między innymi trener reprezentacji Rosji, Tuomas Sammelvuo, który wprost przyznał, że Rosjanie nie mieli zbyt wielkich szans w starciu z Polską, nawet pomimo tego, że jako drużyna zagrali całkiem dobre spotkanie. Jego zdaniem na ten moment Polacy są po prostu na zupełnie innym, niedoścignionym dla innych światowych drużyn poziomie i nie zmieni się to w najbliższym czasie.

Kontuzja reprezentanta Polski na treningu! Miał grać w pierwszym składzie, kłopoty BrzęczkaKontuzja reprezentanta Polski na treningu! Miał grać w pierwszym składzie, kłopoty BrzęczkaCzytaj dalej

Puchar Świata w wykonaniu Polaków trwa na bardzo wysokim poziomie

- Wydaje mi się, że graliśmy dobrze. Zwłaszcza w ataku spisywaliśmy się na odpowiednim poziomie. Zwłaszcza końcówki setów mogły potoczyć się inaczej. Popełniliśmy sporo błędów, również ze względu na poziom gry rywali. Jestem zadowolony z rozwoju chłopaków, mieli na swoich barkach swoją odpowiedzialność. Gratuluję Polakom, zawsze ciekawie się gra z zespołem tak dobrze przygotowanym taktycznie - stwierdził trener reprezentacji Rosji w jednym z wywiadów po dzisiejszym meczu.

- Myślę, że to był ciekawy mecz. Byliśmy słabsi, Polacy narzucili na nas wielką presję, dlatego ten mecz okazał się tak trudny. Co ważne, popełniliśmy też sporo błędów. Jesteśmy bardzo rozczarowani. Mogliśmy wygrać, daliśmy z siebie wszystko, ale nie udało się. Polacy byli po prostu od nas mocniejsi i nie mieliśmy z nimi żadnych szans. Mają znakomity zespół, a nam czegoś brakowało - dodał od siebie Siergiej Grankin, kapitan reprezentacj naszych dzisiejszych rywali.

Polacy walczą o końcowy triumf

Rosyjskie media również zgodnie podawały, że Polacy byli zwyczajnie lepsi. Trudno nie zgodzić się z ich twierdzeniem, bo nasza gra w spotkaniu z rywalami ze wschodu wyglądała naprawdę dobrze. Zastrzeżenia można mieć jedynie do pierwszego seta, którego przegraliśmy, jednak wszystkie pozostałe partie wiązały się z dość pewnymi triumfami naszej drużyny narodowej.

Puchar Świata trwa dalej. Czekamy na kolejne równie efektowne mecze naszych kadrowiczów i następne zwycięstwa.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News