Dawid Kubacki
Instagram/Dawid Kubacki
Autor - 11 Stycznia 2020

Puchar Świata w skokach. Awans Polaków w klasyfikacji generalnej, wielki sukces

Puchar Świata w skokach narciarskich z każdym konkursem się rozkręca. W klasyfikacji generalnej coraz wyższe miejsca zajmują polscy skoczkowie. A może być jeszcze lepiej.

Puchar Świata jest już niemal na półmetku. Wiadomo już, jacy skoczkowie będą walczyć o końcowy triumf oraz jak może ułożyć się klasyfikacja drużynowa. Kibice skoków narciarskich mogą być dumni z polskich zawodników, bowiem po średnim początku idzie im coraz lepiej.

Rywal Dawida Kubackiego zdyskwalifikowany. Sędziowie byli bezlitośniRywal Dawida Kubackiego zdyskwalifikowany. Sędziowie byli bezlitośniCzytaj dalej

Puchar Świata jest już niemal na półmetku

Ostatni konkurs Pucharu Świata ułożył się fantastycznie dla polskich skoczków. Trzecie miejsce zajął Dawid Kubacki, który minimalnie wyprzedził Kamila Stocha. Z kolei Piotr Żyła zajął siódmą lokatę. Zawody w Val di Fiemme wygrał Karl Geiger, drugi był Stefan Kraft.

Dzięki fantastycznym wynikom Polacy poprawili swoje pozycji w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Czwarty jest Kubacki, który zgromadził 504 punkty. Szóstą lokatę zajmuje Stoch (385 pkt), natomiast na szesnaste miejsce awansował Żyła (211 pkt). Ten ostatni również spisuje się coraz lepiej i jeśli utrzyma swoją formę, to do końca sezonu powinien wskoczyć do pierwszej dziesiątki. Dalsze miejsca zajmują Maciej Kot (34), Stefan Hula (37), Jakub Wolny (40) i Klemens Murańka (60). Liderem jest Geiger, który wyprzedził Ryoyu Kobayashiego. Podium zamyka Kraft.

Puchar Świata jest w tym sezonie bardzo wyrównany

Wydaje się, że o Puchar Świata będą walczyć Geiger, Kobayashi, Kraft, Marius Lindvik, Kubacki i Stoch. Ta szóstka prezentuje się najrówniej. Marzeniem byłoby osiągnięcie podobnego rezultatu co przed rokiem. Wówczas w zestawieniu indywidualnym Stoch był trzeci, Żyła czwarty a Kubacki piąty. Polaków wyprzedzili wówczas tylko Kobayashi oraz Kraft.

Z kolei w klasyfikacji drużynowej, w której punktowało 14 reprezentacji, Polska zajmuje trzecie miejsce. Pierwsza jest Austria, natomiast drugą lokatę zajmuje Norwegia. Nasi skoczkowie wyprzedzają między innymi Niemców, Japonię oraz Słowenię.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Reprezentant Polski bliski opuszczenia Ekstraklasy. Zainteresowanie z dwóch europejskich lig
  2. Transfer Krzysztofa Piątka coraz bliżej? Legendarny klub zmaga się z problemami
  3. Kolejny zawodnik z Ekstraklasy zagra we Włoszech. Trafi do rewelacji sezonu
  4. Wiadomo już, jaka przyszłość czeka Garetha Bale'a. Wymowne słowa jego agenta
  5. FC Barcelona podjęła decyzję. Trwają negocjacje, legenda zostanie nowym trenerem
  6. Fanki zamurowało, Justyna Żyła przyznała się do sztucznego poprawienia swojej urody. Do sieci wyciekły zdjęcia "przed" i "po"

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News