Puchar Świata
East News/JURE MAKOVEC
Autor Bartosz Goluch - 12 Marca 2020

Jest decyzja federacji skoków narciarskich ws. zakończenia sezonu

Puchar Świata w skokach narciarskich może zostać przedwcześnie zakończony w związku z epidemią koronawirusa w Europie. Międzynarodowa Federacja Narciarska podjęła decyzję w sprawie dalszego rozgrywania zawodów w tym sezonie.

W czwartek miały zostać podjęte kluczowe decyzje dotyczące sezonu 2019/2020. Reprezentacje opowiadały się za zakończeniem rywalizacji ze względu na strach przed zarażeniem. Ale FIS zdecydował, że ostateczny głos będą miały... władze lokalne. Do rozegrania pozostały konkursy w Trondheim, Vikersund oraz mistrzostwa świata w lotach narciarskich w słoweńskiej Planicy.

Koronawirus w Realu Madryt. Koronawirus w Realu Madryt. "Królewscy" wyłączeni z rozgrywek, panika w klubieCzytaj dalej

Puchar Świata w gestii władz Norwegii i Słowenii

Jak podaje sport.pl, decydujący głos ws. rozegrania zawodów będą miały władze Norwegii i Słowenii. Według portalu takie działanie FIS ma związek z ewentualnymi stratami płynącymi z kontraktów sponsorskich. Co więcej, przesunięto decyzję dt. mistrzostw świata w Planicy. Tutaj również FIS liczy na to, że Słoweńcy odwołają mistrzostwa świata, podobnie jak w czwartek zrobili to z Pucharem Świata w narciarstwie alpejskim.

Jak podawaliśmy, decyzja o zakończeniu rywalizacji skoczków w tym sezonie może okazać się korzystna dla Kamila Stocha, który jest liderem turnieju Raw Air. W przypadku anulowania kolejnych konkursów, skoczek z Zębu zwyciężyłby w norweskim cyklu. Szansę na walkę o trzecie miejsce w Pucharze Świata straciłby z kolei Dawid Kubacki, którego od trzeciego w "generalce" Ryoyu Kobayashiego dzieli zaledwie 9 punktów.

Piotr Żyła rozbawił kibiców do łez podczas wywiadu. Chwilę wcześniej oddał genialny skokPiotr Żyła rozbawił kibiców do łez podczas wywiadu. Chwilę wcześniej oddał genialny skokCzytaj dalej

Norwegia i Słowenia dotknięte koronawirusem

Sytuacja związana z koronawirusem robi się w Europie dramatyczna. Norwegia jest krajem, w którym wirus rozprzestrzenia się w piekielnie szybkim tempie. Tylko w ostatnich 24 godzinach zdiagnozowano 229 nowych zakażeń. Oznacza to, że kraj jest w pierwszej trójce, jeśli chodzi o zachorowania na mieszkańca. Gorzej sytuacja wygląda tylko we Włoszech i Korei Południowej. W sumie w Norwegii odnotowano 629 przypadków.

Koronawirus zagraża również Słowenii, która graniczy z Włchami, będącymi epicentrum epidemii COVID-19 w Europie. Wczoraj podjęto wprawdzie decyzję o zamknięciu przejść granicznych z Italią, ale koronawirus już dawno przeniknął do Słowenii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stan wyjątkowy w kolejnych dwóch krajach. Blisko Polski, kontrole na granicach
  2. Trzaskowski: nie ma informacji o zamknięciu Warszawy
  3. 22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)
  4. Towarzyski mecz reprezentacji Polski przełożony. Organizatorzy nie wiedzą, co będzie dalej
  5. Właściciel legendarnego klubu zarażony koronawirusem. Spotkał się z piłkarzami, niepokojące doniesienia
  6. Sanepid pilnie apeluje do wszystkich Polaków robiących zakupy. Niebezpieczeństwo jest szczególne

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News