Skoki narciarskie
zestadionu.pl
Autor Mateusz Wysokiński - 18 Lutego 2020

Nietypowe godziny konkursu skoków narciarskich w Rasnowie. Polscy kibice przecierają oczy ze zdziwienia

Puchar Świata w Rasnowie jest dla wielu kibiców z Polski najważniejszą imprezą sportową weekendu. Okazuje się, że rumuńscy organizatorzy konkursu o Puchar Świata postanowili na niekonwencjonalne rozwiązanie i konkurs odbędzie się trochę szybciej, niż w weekend. Takie rozwiązanie może zadziwić wielu kibiców.

Puchar Świata w Rasnowie zapowiada się dość emocjonująco dla polskich skoczków i kibiców. Polacy liczą na dobre występy Dawida Kubackiego, Kamila Stocha i Piotra Żyły, którzy ostatnimi czasy pokazują wielką formę. Okazuje się, że rumuńscy organizatorzy konkursu w Rasnowie zdecydowali się na przesunięcie daty konkursu, przez co nie odbędzie się w weekend. Czegoś takiego nikt nie mógł się spodziewać.

Puchar Świata. Organizatorzy zmieniają datę

Zważając na to, że dwa poprzednie konkursy Pucharu Świata odbywały się w ciężkich warunkach pogodowych, to organizatorzy zawodów w Rasnowie postawili na zupełnie inne rozwiązania, które mogą zapobiec anulowaniu zawodów. Okazuje się, że kwalifikacje do pierwszego w historii konkursu Pucharu Świata w Rumunii odbędą się już w czwartek, a konkursy - zamiast w sobotę i w niedzielę - zostaną rozegrane w piątek i sobotę.

Przełom w sprawie Dawida Kubackiego. Jego największy rywal rezygnuje z konkursuPrzełom w sprawie Dawida Kubackiego. Jego największy rywal rezygnuje z konkursuCzytaj dalej

O to, jak prezentuje się terminarz zawodów:

Czwartek, 20.02.2020
10:30 - Oficjalny trening
12:00 - Kwalifikacje
Piątek, 21.02.2020
13:00 - Seria próbna
14:00 - Pierwsza seria konkursowa
Sobota, 22.02.2020
11:00 - Kwalifikacje
12:45 - Pierwsza seria konkursowa

Krzysztof Piątek nie był pierwszym wyborem Herthy. Niemieckie media dotarły do nieznanych faktówKrzysztof Piątek nie był pierwszym wyborem Herthy. Niemieckie media dotarły do nieznanych faktówCzytaj dalej

Wielkie gwiazdy nie przyjadą do Rumunii

Historyczny konkurs na skoczni w Rasnowie odbędzie się bez udziału największych nazwisk obecnego sezonu Pucharu Świata. Swoją absencję potwierdził Ryoyu Kobayashi, który zajmuje trzecie miejsce w kwalifikacji generalnej mistrzostw skoków narciarskich.

Innymi skoczkami, którzy nie pojawią się w trakcie zawodów, są Robert Johansson z Norwegii, Anze Semenic, Timi Zajc, Anże Lanisek i Domen Prevc ze Słowenii oraz Junshiro Kobayashi i Yukiya Sato z Japonii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 542 osoby na pokładzie zarażone koronawirusem. Zakończono kwarantannę na statku, turyści zejdą na ląd
  2. Zabójstwo na Woli. Policja zatrzymała 37-latka
  3. Kamil Stoch niesamowicie wściekły po oddaniu skoku w Kulm. Polak nie mógł wytrzymać, wszystko na oczach widzów (WIDEO)
  4. Łukasz Piszczek strzelił niezwykłą bramkę. Pękamy z dumy, wielki mecz Polaka (WIDEO)
  5. Arkadiusz Milik o krok od transferu z Napoli. Polak podjął już decyzję, wszystko jasne
  6. Po Walentynkach gruchnęła radosna nowina od Żyłów. Justyna i Piotr są szczęśliwi
  7. Polscy skoczkowie potraktowani nieludzko. Wszystko na kilkanaście godzin przed Pucharem Świata, co za upokorzenie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News