Puchar Świata
zestadionu.pl
Autor Mateusz Wysokiński - 23 Lutego 2020

Z ostatniej chwili. Znamy powołania Michala Doleżala na konkurs Pucharu Świata. Nie zabrakło niespodzianki

Puchar Świata w Lahti zapowiada się bardzo emocjonująco. Dawid Kubacki będzie walczył o pozostanie na trzecim miejscu klasyfikacji generalnej, a Kamil Stoch i Piotr Żyła wyrażają ambicję do jak najlepszych skoków w Finlandii. Trener reprezentacji - Michal Doleżal podał, jak będzie wyglądał skład polskiej kadry. Nie zabrakło niespodzianki.

Puchar Świata w Lahti zgromadzi przed telewizorami miliony fanów, którzy będą złaknieni dobrych występów reprezentacji Polski. Michal Doleżal, który stanął przed ciężką decyzją doboru kadry narodowej na konkurs w Finlandii, podał swoją decyzję o składzie reprezentacji. Kibice są zdziwieni wyborem szkoleniowca - zabrakło jednego, istotnego nazwiska.

Stefan Kraft oszukiwał w trakcie konkursu Pucharu Świata? Media publikują kontrowersyjne nagranie (WIDEO)Stefan Kraft oszukiwał w trakcie konkursu Pucharu Świata? Media publikują kontrowersyjne nagranie (WIDEO)Czytaj dalej

Puchar Świata. Michal Doleżal podjął decyzję w sprawie reprezentacji

Czeski szkoleniowiec w Finlandii postawił na sprawdzonych przez siebie skoczków. O ile nominacje dla Dawida Kubackiego, Piotra Żyły i Kamila Stocha były formalnością, o tyle brak Macieja Kota może dziwić. Skoczek pokazywał się z bardzo dobrej strony w trakcie występów Pucharu Kontynentalnego w Predazzo i dwukrotnie zwyciężał. Trener kadry nie zaufał mu jednak i postawił na Aleksandera Zniszczoła, Pawła Wąska, Klemensa Murańkę oraz Jakuba Wolnego.

Kot będzie nadal występował w Pucharze Kontynentalnym. O punkty w kadrze B powalczy wraz z Stefanem Hulą, Andrzejem Stękałą oraz Tomaszem Pilchem.

Maciej Kot kontynuuje zwycięską passę. Brawo, jesteśmy dumniMaciej Kot kontynuuje zwycięską passę. Brawo, jesteśmy dumniCzytaj dalej

Kot powróci dopiero na Raw Air i mistrzostwa świata w lotach

Decyzja Doleżala o braku powołania dla Kota może wydawać się kontrowersyjna, jednak selekcjoner ma zupełnie inną wizję skoków Polaka. Trener kadry B - Maciej Maciusiak, powiedział, że pozostaje on w kontakcie z trenerem pierwszej kadry i razem postanowili, że dla skoczka będzie lepiej, jak podreperuje jeszcze swoją formę.

- Maciek, Doleżal i ja byliśmy zgodni, że lepiej ustabilizować formę i Maciek wróci na Raw Air oraz MŚ w lotach - tłumaczy trener Maciusiak

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Straszne odkrycie celników. Przecierali oczy, nie mogli uwierzyć w zawartość paczki
  2. Niepokojąca wizja Jackowskiego. Przepowiada pożar w Warszawie
  3. Łukasz Piszczek strzelił niezwykłą bramkę. Pękamy z dumy, wielki mecz Polaka (WIDEO)
  4. Arkadiusz Milik o krok od transferu z Napoli. Polak podjął już decyzję, wszystko jasne
  5. Polscy skoczkowie potraktowani nieludzko. Wszystko na kilkanaście godzin przed Pucharem Świata, co za upokorzenie
  6. W McDonald's doszło do horrendum. Rodzice nie będą już tak chętnie brać tam dzieci?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News