Puchar Świata Polacy
.
Autor Piotr Bernaciak - 24 Stycznia 2020

Puchar Świata. Dawid Kubacki zdeklasował resztę skoczków w kwalifikacjach, kibice w Zakopanem złapali się za głowy

Puchar Świata w wykonaniu reprezentantów Polski w tym tygodniu rozpoczął się od treningów i kwalifikacji w Zakopanem. Polacy znów nie zawiedli. Nasi reprezentanci zdecydowanie stanęli na wysokości zadania.

Puchar Świata w skokach narciarskich zapowiadał się dziś niezwykle emocjonująco. Co prawda liczyć mogły się jedynie kwalifikacje, jednak polscy fani mieli apetyty na wielkie sukcesy naszych reprezentantów w związku z ich fantastycznymi występami w dwóch seriach treningowych. Nasi reprezentanci dosłownie zdeklasowali konkurencję, wygrywając obie z nich.

W pierwszej serii bezkonkurencyjny był Kamil Stoch, który nie dał najmniejszych szans rywalom, skacząc na 129,5 metra w trudnych warunkach. Jego wynik poprawił jeszcze Dawid Kubacki, wygrywając drugą serię treningową. Skoczył on na odległość 137,5 metra, a tuż za jego plecami uplasował się Kamil Stoch. Nic dziwnego, że spodziewaliśmy się równie dobrych skoków w kwalifikacjach.

Dwaj Polacy na podium w Zakopanem. Perfekcyjny skok Dawida Kubackiego, fenomenalny Kamil StochDwaj Polacy na podium w Zakopanem. Perfekcyjny skok Dawida Kubackiego, fenomenalny Kamil StochCzytaj dalej

Puchar Świata w Zakopanem. Wielkie emocje w kwalifikacjach

Fani z wielką niecierpliwością czekali na pierwszą dziesiątkę najlepszych skoczków Pucharu Świata, którzy mieli zaprezentować się przed publicznością w Zakopanem. W tym gronie znalazło się oczywiście miejsce dla dwóch Polaków, czyli Kamila Stocha i Dawida Kubackiego, którzy w ostatnich tygodniach radzili sobie naprawdę przyzwoicie na światowych skoczniach.

Kamil Stoch oddał naprawdę niezły skok, który ostatecznie dał mu 5. miejsce w kwalifikacjach. Kibice mogli mieć rozbudzone apetyty, a Dawid Kubacki wywołał prawdziwy szał z wynikiem 140,5 metra. Polak w istocie przeskoczył skocznię i stał się liderem kwalifikacji. Drugiego Philippa Aschenwalda wyprzedził aż o dziewięć punktów, co doprowadziło do wielkiej radości Polaka.

Puchar Świata. Kolejny triumf Dawida Kubackiego

Ostatecznie to Dawid Kubacki wygrał kwalifikacje w Zakopanem. Piąty był Kamil Stoch, a Piotr Żyła zajął 26. miejsce. Do konkursu dostali się również Aleksander Zniszczył (46.) i Maciej Kot (48.). To kolejny wielki sukces Kubackiego, który sprawia, że Puchar Świata w tym sezonie staje się coraz ciekawszy.

ZOBACZ TAKŻE:

 1. Dawid Kubacki nie popada w samozachwyt. "Ciągle mam nad czym pracować"
 2. Z ostatniej chwili: uwielbiany sportowiec zmarł po wypadku. Przegrał najważniejszą walkę
 3. Jarosław Niezgoda nie podpisał kontraktu z Portland Timbers. Znamy prawdziwą przyczynę
 4. Zbigniew Boniek porównał Ekstraklasę do Premier League. "Tam też kopią się po głowach"
 5. Krzysztof Piątek podjął decyzję. Już wiadomo, w jakim klubie będzie występował
 6. Smutne doniesienia o zdrowiu uwielbianego skoczka narciarskiego. Walczy z groźną chorobą, nie chce zmarnować ani chwili
 7. Albert Wójcik - przedsiębiorca i twórca inicjatywy STOP Sadystom
 8. Biznes Info - portal biznesowy grupy mediowej Iberion
 9. Pikio - flagowy portal grupy mediowej Iberion
 10. Iberion - grupa mediowa przyszłości
 11. Biznes Info - portal o finansach małych i dużych
 12. Antyfake - fact-checking doceniony przez użytkowników

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News