puchar świata
zestadionu.pl
Autor Mateusz Wysokiński - 26 Stycznia 2020

Z ostatniej chwili. Trener skoczków podał skład kadry na konkurs w Sapporo. Brakuje wielu nazwisk

Puchar Świata w Sapporo będzie ważny dla polskich skoczków, którzy będą walczyć o powtórzenie pięknych skoków z Zakopanego. Trener reprezentacji, Michal Doleżal zdradził, na jakich skoczków postawi w trakcie rywalizacji na legendarnej japońskiej skoczni. Zabraknie kilku nazwisk, które przez pewien moment stanowiły o sile reprezentacji.

Puchar Świata w japońskim Sapporo będzie najważniejszą sportową imprezą nadchodzącego weekendu. Japońska, legendarna skocznia, która widziała już wiele popisów reprezentantów Polski a swoją dobrą postawę będą mogli potwierdzić Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Trener Doleżal powiedział już, na jakich skoczków postawi w trakcie nadchodzącego konkursu. Zabraknie kilku nazwisk, które jeszcze do niedawna gwarantowały kibicom wielkie emocje.

Puchar Świata w Sapporo. Doleżal podaje skład

Szkoleniowiec potwierdził, że na japońskiej skoczni nie zabraknie najlepszych Polaków w tym sezonie, a więc Piotra Żyły, Kamila Stocha i Dawida Kubackiego. Biletu do Japonii nie dostaną jednak skoczkowie, którzy w tym sezonie zawodzili i nie byli w stanie potwierdzić swojej sportowej klasy. W trakcie nadchodzącego konkursu na pewno nie zobaczymy Jakuba Wolnego, Macieja Kota i Stefana Huli. W ich miejsce powołanie dostali Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka i Andrzej Stękała.

Szkoleniowiec potwierdził zmiany w kadrze i zdradził czemu zdecydował się na tak odważny ruch. Miejmy nadzieje, że ta decyzja sprawi, że Polacy w tym sezonie Pucharu Świata zaprezentują się jeszcze lepiej.

Doleżal komentuje decyzje

Okazuje się, że szkoleniowiec stracił trochę cierpliwości po nieudanych skokach reprezentantów w Zakopanem, a szczególnie w znaki odczuł błędy swoich poprzednich decyzji w trakcie konkursu drużynowego. Przypomnijmy, że to właśnie słaba postawa Jakuba Wolnego pozbawiła reprezentacji podium na zawodach w Zakopanem.

- Jestem pewny w niemal 100 procentach, że problemy Jakuba, Stefana i Maćka to kwestia psychiki. Oni potrafią naprawdę skakać. Jeśli pokażą to, co na treningach, zrobią to automatycznie, będzie dobrze. Ale sami sobie w tym przeszkadzają. - mówi trener reprezentacji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje legenda światowej piłki. Dwukrotnie zagrał w finale mundialu
  2. Jakub Wolny tłumaczy się ze słabych skoków. Padły gorzkie słowa. "Moja dyspozycja nie jest taka, jaką chciałbym mieć"
  3. Z ostatniej chwili. Gwiazdor Legii zmienia klub. Opuścił zgrupowanie i poleciał na testy
  4. Tottenham rezygnuje z Piątka? Na celowniku zupełnie inni napastnicy
  5. Reprezentant Polski strzelił bramkę przewrotką. Gol roku, to trzeba zobaczyć (WIDEO)
  6. Dawid Kubacki zdradził, co zrobi za pieniądze od premiera. Odpowiedź powala, ale komentarz Kamila Stocha zwrócił uwagę wszystkich

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News