PZPN wybory Zbigniew Boniek Marek Koźmiński Cezary Kulesza
PZPN
Autor Piotr Bernaciak - 19 Lutego 2020

Z ostatniej chwili. Poznaliśmy pierwszego kandydata na prezesa PZPN. Oficjalnie ogłosił swój start w wyborach

PZPN w tym roku będzie musiało przeprowadzić wybory na nowego prezesa. Wszystko przez to, że druga kadencja Zbigniewa Bońka dobiega końca. Pojawiła się pierwsza oficjalna kandydatura na jego stanowisko.

PZPN w ostatnich latach mógł cieszyć się ze znacznego wzrostu zaufania ze strony kibiców. Związek nie miał zbyt wiele powodów do radości z powodu reputacji, jakiej dorobił się wśród kibiców, choć wydaje się, że sytuacja w końcu się zmieniła. Dzięki działaniom Zbigniewa Bońka i jego współpracowników wprowadzono w życie kilka ciekawych projektów, które spotkały się z akceptacją kibiców.

Mimo wszystko kadencja Zbigniewa Bońka trwała osiem lat, bowiem bez większych problemów pokonał on rywali również w swoich drugich wyborach. Jego panowanie nad PZPN oceniane jest pozytywnie, jednak z powodu dwukadencyjności na stanowisku prezesa będzie musiało dojść do zmian. Dziś ogłoszono pierwszą kandydaturę na stanowisko nowego prezesa PZPN.

Ile zarabia Piotr Żyła? Nasz skoczek zapracował na prawdziwą fortunęIle zarabia Piotr Żyła? Nasz skoczek zapracował na prawdziwą fortunęCzytaj dalej

PZPN jesienią przeprowadzi wybory na prezesa

Nie było żadną tajemnicą, że Zbigniew Boniek pożegna się z pracą w Polskim Związku Piłki Nożnej. Wielką niewiadomą było jednak to, kto zastąpi go na stanowisku. Przez lata pojawił się problem z wyłonieniem jednego kandydata, którego można określić mianem "murowanego". Od jakiegoś czasu pojawiały się medialne spekulacje, a teraz wiemy już, że jeden z bliskich współpracowników Bońka zgłosił swoją kandydaturę.

O fotel prezesa PZPN starać się będzie Marek Koźmiński, były wybitny reprezentant Polski, a także wciąż funkcjonujący wiceprezes PZPN i bliski współpracownik Zbigniewa Bońka. Były piłkarz Romy i Juventusu darzy Koźmińskiego wielkim szacunkiem i możemy być pewni, że poprze go w nadchodzących wyborach, co da mu spore szanse na wygraną.

Gdzie oglądać mecz Tottenham - RB Lipsk? Liga Mistrzów na żywo w TV i w internecieGdzie oglądać mecz Tottenham - RB Lipsk? Liga Mistrzów na żywo w TV i w internecieCzytaj dalej

PZPN żegna Zbigniewa Bońka

Największym kandydatem Koźmińskiego najprawdopodobniej będzie Cezary Kulesza. Prezes Jagiellonii Białystok oficjalnie nie ogłosił swojego startu w wyborach, choć wiemy, że cieszy się on sporym poparciem i wiele wskazuje na to, że to właśnie on stoczy bezpośredni pojedynek z Koźmińskim.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Strzały w centrum handlowym, jest ofiara i ranny. Trwa policyjna obława, dramatyczne wieści ze świata
  2. Różowe niebo nad Warszawą. Co się dzieje?
  3. Kamil Stoch niesamowicie wściekły po oddaniu skoku w Kulm. Polak nie mógł wytrzymać, wszystko na oczach widzów (WIDEO)
  4. Łukasz Piszczek strzelił niezwykłą bramkę. Pękamy z dumy, wielki mecz Polaka (WIDEO)
  5. Arkadiusz Milik o krok od transferu z Napoli. Polak podjął już decyzję, wszystko jasne
  6. Ważne, szybko musisz zwrócić znany produkt do Biedronki. Powód jest podejrzany i tajemniczy
  7. Polscy skoczkowie potraktowani nieludzko. Wszystko na kilkanaście godzin przed Pucharem Świata, co za upokorzenie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News