Puchar Polski PZPN
MARIUSZ GRZELAK/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 2 Września 2020

Polski klub straci puchar. PZPN był bezlitosny

PZPN podjął dziś uchwałę, wedle której Groclin Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski straci zdobyty w 2005 roku Puchar Polski. Decyzja ta podyktowana jest korupcją, jakiej dopuścili się działacz klubu Władysław K. oraz sędzia Jacek G.. Obaj panowie mieli ustawić finałowe spotkanie, które Groclin wygrał ostatecznie 2:0 z Zagłębiem Lubin.

W 2005 roku, a dokładniej 18 czerwca Groclin Dyskobolia Grodzisk Wieklopolski mierzył się w finale Pucharu Polski z Zagłębiem Lubin. Dyskobole zwyciężyły 2:0, po golach Piechniaka i być może pamiętanego nawet i przez młodszych kibiców z występów w Lechu Poznań, Arce Gdynia, czy GKS-ie Bełchatów Bartosza Ślusarskiego. Wówczas panował nietypowy zwyczaj rozgrywania dwóch meczów finałowych i w rewanżu górą byli Miedziowi, którzy zwyciężyli 1:0 po trafieniu Macieja Iwańskiego. Dzięki lepszej zdobyczy bramkowej to jednak piłkarze z Grodziska Wielkopolskiego wznieśli trofeum Pucharu Polski do góry, które teraz zostanie im odebrane.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Prawda wyszła na jaw dopiero po rozpoczęciu roku. Nauczycielka zarażona koronawirusem
  2. Nie żyje polski mistrz świata. Był absolutną legendą swojej dyscypliny
  3. Od 2 września zakaz. Już jest rozporządzenie

Sąd skazał winnych

Sąd Okręgowy we Wrocławiu uznał, że ówczesny działacz Dyskobolii Groclin Grodzisk Wielkopolski Władysław K. oraz sędzia Jacek G. ustawili pierwsze spotkanie finałowe przeciwko Zagłębiu Lubin. W związku z tym sąd skazał Władysława K. na rok i trzy miesiące więzienia w zawieszeniu na cztery lata oraz na grzywnę 10 tysięcy złotych. Sędzia Jacek G. otrzymał z kolei rok więzienia w zawieszeniu na cztery lata oraz grzywnę 10 tysięcy złotych.

Tragiczny finał przerażającego wypadku. Auto stanęło w płomieniach, nie żyje 20-letni polski piłkarzTragiczny finał przerażającego wypadku. Auto stanęło w płomieniach, nie żyje 20-letni polski piłkarzCzytaj dalej

PZPN odbierze Puchar Polski Groclinowi

Po wyroku sądu PZNP podjął uchwałę, na mocy której trofeum oraz tytuł zdobywcy Puchar Polski z 2005 roku, zostaną odebrane drużynie Groclinu Dyskoboli Grodzisk Wielkopolski. Mimo to Zagłębie Lubin nie zbierze żadnych laurów. Z komunikatu związku wynika, że postanowił on nie przyznawać nikomu Pucharu Polski sezonu 2004/05.

Link do pełnej treści uchwały znajdziecie tutaj.

Źródło: PZPN

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Segregacja śmieci już nie na 5 a na 3 frakcje? Szykują się zmiany w gospodarce odpadami
  2. Jak potężny był huragan Laura? Odwrócił bieg rzeki w Teksasie
  3. Justyna Żyła pokazała, jak spędza czas z dziećmi. Co na to Piotr? (FOTO)
  4. Nie żyje polski mistrz świata. Był absolutną legendą swojej dyscypliny
  5. Arkadiusz Milik przyjechał na zgrupowanie luksusowym autem. Ten potwór waży 2,5 tony, cena zwala z nóg
  6. Wideo - Jak rozwalić dwa motocykle w ciągu kilku godzin? Ten mężczyzna udowadnia, że można

Test i recenzja laptopa ASUS Zephyrus G14

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News