Real Madryt Szachtar
twitter.com/Real Madrid C.F.
Autor Łukasz Kowalski - 1 Grudnia 2020

Beznadziejny Real Madryt. Kompromitacja "Królewskich", są na wylocie z Ligi Mistrzów

Real Madryt okopał się już na dobre w przeciętności. Mistrzowie Hiszpanii po raz kolejny pokazali, że w tym sezonie znajdują się w kryzysie. Podopieczni Zinedine'a Zidane'a we wtorek po raz drugi w tej edycji Ligi Mistrzów przegrali z Szachtarem Donieck. Tym razem Królewscy ulegli ekipie z Ukrainy 0:2. Obecnie Real Madryt jest poza Ligą Mistrzów.

⦁ Real Madryt przegrał we wtorek z Szachtarem Donieck 0:2
⦁ Królewscy na chwilę obecną poza Ligą Mistrzów
⦁ Nawet wygrana w ostatnim meczu może nie dać Realowi awansu do fazy pucharowej

Real Madryt nie przypomina drużyny, która jeszcze niedawno dominowała w Europie. Mało tego, Królewscy nie przypominają nawet drużyny, która w ubiegłym sezonie wygrywała mistrzostwo Hiszpanii.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Anna Lewandowska wyprężyła ciało przed tysiącami Polaków. Gorące zdjęcie, ciężko oderwać wzrok (FOTO)Anna Lewandowska wyprężyła ciało przed tysiącami Polaków. Gorące zdjęcie, ciężko oderwać wzrok (FOTO)Czytaj dalej

Real Madryt drugi raz w tym sezonie przegrał z Szachtarem Donieck

Podopieczni Zinedine'a Zidane'a niemal rozczarowują w obecnym sezonie we wszystkich rozgrywkach. Królewscy po 10 kolejkach obecnego sezonu mają na koncie już 3 porażki, czyli tyle ile zaliczyli w całym poprzednim sezonie ligowym. Do tego wygrali zaledwie pięć ligowych spotkań. To powoduje, że już na początku sezonu tracą 6 punktów do liderującego Realu Sociedad.

Do tego ekipa z Madrytu zawodzi w Lidze Mistrzów. Drużyna, która ma na koncie 13 tytułów najlepszej drużyny w Europie, niepowodzenia w La Lidze rekompensowała sobie zwycięstwami w Champions League. W tym sezonie jest inaczej.

Piłkarze z Madrytu we wtorek udowodnili po raz kolejny, że drużyna pogrążona jest w kryzysie. We wtorek podopieczni trenera Zidane'a mieli wziąć rewanż na zawodnikach Szachtara Donieck, za październikową porażkę 2:3.

Nic takiego nie miało miejsca. Królewscy od początku spotkania grali bardzo statycznie. Jedyną okazję do strzelenia gola mieli już na początku spotkania. W 3. minucie Marco Asensio trafił piłką w słupek. Madrytczycy grali wolno, przewidywalnie, nie potrafili zdominować teoretycznie słabszego rywala.

TVP przekazało najlepsze wiadomości tysiącom Polaków. Wszystko stanie się za tydzień, Polacy wniebowzięciTVP przekazało najlepsze wiadomości tysiącom Polaków. Wszystko stanie się za tydzień, Polacy wniebowzięciCzytaj dalej

Królewscy na razie poza Ligą Mistrzów

Szachtar także w tym spotkaniu nie zachwycał. Mistrzowie Ukrainy wyszli na Real Madryt spokojnie, jakby bali się zawodników Królewskich. Pierwsza połowa w wykonaniu obu drużyn jest do zapomnienia.

W drugiej połowie piłkarze Szachtara najwidoczniej doszli do wniosku, że we wtorek nie trzeba się bać mistrzów Hiszpanii. Zaczęli grać zdecydowanie szybciej niż przed przerwą i odważna gra przyniosła skutki.

W 60 minucie piłkarze z Ukrainy wyprowadzili zabójczą kontrę. Wydawało się już, że piłkę przejmą obrońcy Realu, ale poważny problem w komunikacji mieli Raphael Varane z Ferlandem Mendym i do bezpańskiej piłki w polu karnym dopadł Dentinho, który nie dał szans interweniującemu Thibaut Courtois.

Zidane próbował szybko zareagować na stratę bramki. Na boisku zameldowali się Vinicius Junior, Mariano oraz Isco, ale ta potrójna zmiana nie na wiele się zdała. Szachtar grał swoje, oczekując na błąd Realu i szybką kontrę.

Na kolejną okazję nie musieli długo czekać. Piłkarze z Madrytu niedokładnie rozegrali piłkę pod polem Karnym Szachtara i piłkarze z Ukrainy wyprowadzili kolejną kontrę. Manor Solomon zszedł do środka i ładnym, mocnym strzałem przy słupku podwyższył wynik spotkania.

Wygrana spowodowała, że Szachtar wyprzedził Królewskich w tabeli grupy B. Oba zespoły mają po 7 punktów, ale mistrzowie Ukrainy są wyżej dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań. Obecnie Real Madryt ma awans do 1/16 finału Ligi Europy. Prowadzi Borussia Mönchengladbach, która przed wtorkowym meczem z Interem Mediolan miała na koncie 8 "oczek".

Real do awansu potrzebuje zwycięstwa w ostatnim meczu fazy grupowej z Borussią Mönchengladbach. Żeby znaleźć się w 1/8 finału Ligi Mistrzów musi liczyć na porażkę Szachtara w ostatnim meczu grupowym z ostatnim w tabeli Interem Mediolan. Jeżeli Real nie awansuje, to po raz pierwszy w historii odpadnie z Ligi Mistrzów po fazie grupowej.