Real Madryt Mbappe
PSG
Autor Piotr Bernaciak - 5 Listopada 2019

Real Madryt podjął decyzję w sprawie transferu Kyliana Mbappe. Królewscy chcą pobić rekord

Real Madryt nie zachwyca w tym sezonie ligi hiszpańskiej. Królewscy mają zamiar niebawem powalczyć o wielkie wzmocnienie. Może paść rekord transferowy, który kilka lat temu ustanowiło Paris Saint-Germain.

Real Madryt ma ogromne aspiracje i bardzo chciałby zaliczyć zwycięstwo w lidze hiszpańskiej i w Lidze Mistrzów. Póki co Królewscy nie zostali wyeliminowani z walki o najwyższe cele, jednak kibice i eksperci są zgodni, że jeżeli drużyna dalej będzie grać w takim stylu, to będzie jej bardzo trudno o zdobycie prestiżowych trofeów. Z tego powodu przygotowywane są wzmocnienia.

Od dłuższego czasu mówiło się, że Real chciałby kupić Kyliana Mbappe. Paris Saint-Germain doskonale zdaje sobie jednak sprawę z wielkiego talentu młodego Francuza i nie chce sprzedawać go tak łatwo. Teraz dowiadujemy się, że Królewscy podjęli bardzo ważną decyzję na temat ewentualnego transferu, która może odmienić negocjacje prowadzone z włodarzami francuskiego klubu.

Polski bramkarz podpisał kontrakt z klubem z Barcelony. Będzie walczył o pierwszy składPolski bramkarz podpisał kontrakt z klubem z Barcelony. Będzie walczył o pierwszy składCzytaj dalej

Real Madryt podjął decyzję

Wcześniej docierały do nas informacje, że Real Madryt nie byłby w stanie pozwolić sobie na wykupienie francuskiego napastnika z Paris Saint-Germain, jednak teraz dowiadujemy się, że klub przeznaczył dodatkowe środki specjalnie na ten transfer. Bardzo rzadko zdarza się, by władze klubu do tego stopnia były przekonane o skali talentu jakiegokolwiek zawodnika.

Dotychczas niewielu zawodników cieszyło się z takiego zainteresowania ze strony Realu. Klub często chce sprowadzać do siebie największe gwiazdy, jednak nie zawsze staje się to możliwe z powodu utrudnionych rozmów transferowych z pozostałymi klubami. Teraz jednak przeznaczono zwiększone środki, które mają wynosić aż 400 milionów euro. Do takiego transferu nie doszło jeszcze nigdy w historii futbolu.

Real Madryt planuje wielki zakup

Dotychczas najdroższym transferem w historii były przenosiny Neymara z Barcelony do Paris Saint-Germain za 222 miliony euro. Królewscy chcą jednak znacznie zwiększyć tą kwotę i ustalić nowy rekord, zapisując się w historii. Na ewentualne konkrety musimy jednak poczekać najwcześniej do zimy.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News