Rekord
East News
Autor Wiadomości Ze Stadionu - 19 Sierpnia 2020

Legendarny rekord Polski pobity po 46 latach. Młoda sportsmenka lepsza od ikony sportu

Rekord, który 46 lat temu ustanowiła Irena Szewińska, w końcu został pobity. 17-letnia zawodniczka AZS AWF Gorzów Wielkopolski Kornelia Lesiewicz poprawiła osiągnięcie legendarnej biegaczki.

Do niezwykłego zdarzenia doszło podczas 2. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Młoda biegaczka AZS AWF Gorzów Wielkopolski ustanowiła nowy rekord Polski do lat 18 na 400 metrów. Po fenomenalnym biegu, w którym uzyskała czas 52,86 sekundy, Lesiewicz cieszyła się nie tylko z rekordu życiowego, ale również poprawienia wyniku legendarnej Ireny Szewińskiej.

Kontrowersyjne zdjęcie partnerki Przemysława Salety. Zrzuciła wszystkie ubrania i zapozowała na dachu kościoła (FOTO)Kontrowersyjne zdjęcie partnerki Przemysława Salety. Zrzuciła wszystkie ubrania i zapozowała na dachu kościoła (FOTO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Bagatelizowana choroba prowadzi do nagłego zatrzymania krążenia. Jakie są wczesne objawy zakrzepicy?
  2. Pilny apel sanepidu, trwają poszukiwania mieszkańców. Proboszcz ma koronawirusa
  3. Turystyczne miasto w żółtej strefie? Decyzja już jutro

Rekord Szewińskiej pobity po prawie pół wieku

Osiągnięcie 17-latki było sporym zaskoczeniem, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że Lesiewicz pobiła swój najlepszy czas aż o 1,96 sekundy. Młoda Polka górowała nad rywalkami niemal od samego startu, a eksperci byli pod wielkim wrażeniem jej postawy.

Co więcej, jej dzisiejszy rezultat jest najlepszym wynikiem w tym roku w Europie w kategorii do 18 lat. Po fenomenalnym biegu okrzyknięto ją kolejną medalową nadzieją na przyszłość wśród polskich biegaczek na 400 metrów.

Żałoba tuż przed meczem z Cracovią. Nie żyje legenda rywali Żałoba tuż przed meczem z Cracovią. Nie żyje legenda rywali "Pasów"Czytaj dalej

Justyna Święty-Ersetic też nie próżnuje

W biegu seniorek na dystansie 400 metrów bezkonkurencyjna okazała się Justyna Święty-Ersetic. Reprezentantka Polski uzyskała czas 51,69 sekuny i z dużą przewagą nad resztą stawki zwyciężyła. Druga była Corinna Schwab, która pobiegła o prawie 0,7 sekundy wolniej. Na najniższym stopniu podium stanęła Natalia Kaczmarek, a dalsze miejsca zajęły Małgorzata Hołub-Kowalik i Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka.

Źródło: onet.pl/TVP Sport

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd wprowadza nowy program. Nawet 75 proc. dopłaty do czynszu, też możesz się załapać
  2. Polacy nie mieli pojęcia. Tuż przed dymisją Szumowski zarządził kolosalną zmianę, kompletnie nowy system dla milionów
  3. Piotr Żyła zadziwił wszystkich Polaków. Nie ma czasu na romanse, wsiadł na traktor i wtedy się zaczęło (FOTO)
  4. Wyciekło nieznane zdjęcie Marty Linkiewicz. Zapozowała zupełnie nago, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  5. Prezes Barcelony potwierdził najważniejszą informację. Ogłosił wszystko w środku nocy
  6. Zdjęcia - Wjechał policyjnym BMW w... butle z gazem

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News