Reprezentacja Polski żużel
screen - youtube.com
Autor Łukasz Kowalski - 10 Maja 2020

Zaskakująca decyzja znanego sportowca. Dostał polskie obywatelstwo i chce reprezentować nasz kraj

Reprezentacja Polski może zostać wzmocniona przez jeden z największych talentów polskiej Ekstraligi żużlowej. Zawodnik Sparty Wrocław otrzymał polskie obywatelstwo. Gleb Czugunow poinformował, że chciałby w przyszłości jeździć w biało-czerwonym plastronie.

Reprezentacja Polski może zyskać kolejny młody talent. Jeden z czołowych juniorów Ekstraligi żużlowej, Gleb Czugunow poinformował, że otrzymał polskie obywatelstwo i jest gotów by reprezentować biało-czerwone barwy.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Robert Lewandowski ujawnił dramatyczną prawdę. Anna Lewandowska walczyła o życie, nikt nawet nie wiedział
  2. Czy diesel to olej napędowy? Wielu się myli
Lewandowscy zadecydowali. Mała Laura dostanie niemieckie obywatelstwo, będzie musiała spełnić jeden warunekLewandowscy zadecydowali. Mała Laura dostanie niemieckie obywatelstwo, będzie musiała spełnić jeden warunekCzytaj dalej

Reprezentacja Polski jedną z najlepszych w historii żużla

Polska jest światową potęgą w żużlu. Najlepsi zawodnicy świata jeżdżą w zespołach Ekstraligi. Indywidualnym Mistrzem Świata w żużlu jest zresztą Polak, pochodzący z Gorzowa Wielkopolskiego, Bartosz Zmarzlik. Do tego Polacy zdobyli aż 13 złotych medali w Drużynowych Mistrzostwach świata.

Polski żużel od lat stoi na najwyższym światowym poziomie. To właśnie w Polsce występują najlepsi zawodnicy globu. Do tego do kadry napływają kolejne nowe talenty. Mistrz Świata Bartosz Zmarzlik ma dopiero 25 lat, jednym z liderów swojego zespołu jest Maksym Drabik jeżdżący w Sparcie Wrocław, który ma ledwie 22 lata. Niestety zawodnik może zostać zawieszony za złamanie przepisów antydopingowych.

Młody zawodnik może zasilić polską kadrę

W tym samym klubie jeździ Gleb Czugunow. Zawodnik, który w grudniu będzie obchodził 21 urodziny, poinformował, że otrzymał polskie obywatelstwo. Sparta Wrocław będzie mogła korzystać w zbliżającym się sezonie z zawodnika jako z juniora, co znacząco zwiększy możliwości zespołu.

Kamil Stoch nigdy o tym nie mówił. Na jaw wyszły fakty o jego religijności. Jakiego jest wyznania?Kamil Stoch nigdy o tym nie mówił. Na jaw wyszły fakty o jego religijności. Jakiego jest wyznania?Czytaj dalej

Czugunow zapowiedział również, że nie wyklucza reprezentowania Polski.

- Mam nadzieję, że ludzie, którzy szczerze mnie wspierali, będą nadal mi kibicować. Od tego sezonu będę reprezentować Polskę podczas wszystkich międzynarodowych zawodów. Dziękuję za wszystko! - napisał na swoim Instagramie.

Pierwszą okazją by zobaczyć młodego zawodnika w barwach Polski to Drużynowe Mistrzostwa Świata Juniorów. W tym roku mógłby także pojechać w biało-czerwonych barwach podczas turnieju Speedway of Nations 2020, który odbędzie się w tym roku w Manchesterze.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niespodziewane słowa Łukasza Szumowskiego. Mówi o wakacjach i podaje terminy
  2. Zabójstwo Kornelii. Ostre słowa w kierunku policji: dlaczego jej nie szukali?
  3. Mariusz Pudzianowski wyzwał na pojedynek jednego z najsilniejszych ludzi świata. "Jestem gotowy"
  4. Kolejny Polak w Napoli? Włosi zainteresowani młodą gwiazdą Ekstraklasy
  5. Anna Lewandowska opublikowała kuszące zdjęcie. Pokazała dużo więcej niż zwykle (FOTO)
  6. Polska może mieć nowy sposób znoszenia restrykcji. Miliony Polaków do normalności mogłoby wrócić szybciej od reszty</li

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News