Reprezentacja Szirokov
AFP/EAST NEWS
Autor Łukasz Kowalski - 26 Grudnia 2020

Były reprezentant kraju w piłce nożnej skazany przez sąd. Zachował się nieludzko, kibice nie mogą uwierzyć

Reprezentacja Rosji przechodzi przez kolejny kryzys wizerunkowy w ostatnich miesiącach. Sąd w Moskwie skazał byłego kapitana Sbornej Romana Szirokowa. Rosyjski piłkarz w sierpniu tego roku w trakcie amatorskiego turnieju dotkliwie pobił sędziego, który pokazał mu czerwoną kartkę. Rok temu dwóch innych rosyjskich piłkarzy zostało skazanych za pobicie i wandalizm.

  • Reprezentacja Rosji musi poradzić sobie z kolejnym kryzysem
  • Były kapitan Sbornej, Roman Szirokow został skazany przez sąd za pobicie
  • Podczas turnieju amatorskiego w sierpniu tego roku były piłkarz dotkliwie pobił sędziego, który pokazał mu czerwoną kartkę

Reprezentacja Rosji po raz kolejny musi wstydzić się za zachowanie swojego piłkarza. W sierpniu były kapitan Sbornej, Roman Szirokow, podczas amatorskiego turnieju dotkliwie pobił sędziego. Teraz usłyszał wyrok sądu.

Były piłkarz był jedną z gwiazd amatorskiego turnieju Moscow Celebrity Cup. 39-letni piłkarz już od czterech lat nie gra zawodowo w piłkę, ale wciąż bierze udział w amatorskich turniejach. Podczas sierpniowego były kapitan reprezentacji Rosji wywołał skandal.

Reprezentacja Rosji musi się wstydzić za swojego byłego piłkarza

Podczas jednego z meczów amatorskiego turnieju Szirokow sfaulował zawodnika rywali. Sędzia odgwizdał faul, ale decyzja nie spodobała się byłemu reprezentantowi Sbornej. Piłkarz miał krzyknąć do sędziego, że uderzy go, jeśli ten ukarze go czerwoną kartką.

Arbiter główny, Nikita Danczenko, nie przestraszył się gróźb piłkarza i pokazał mu czerwony kartonik. Szirokow niestety okazał się bardzo słowny i najpierw uderzył sędziego pięścią w twarz, a później, gdy ten już leżał, kopnął go. Arbiter trafił do szpitala, gdzie założono mu szwy w okolicy lewego oka.

Sprawa miała swój finał w sądzie. Na swoje szczęście Szirokow nie trafi za kratki, ale i tak otrzymał dotkliwą karę. Byłego kapitana rosyjskiej kadry sąd skazał na 100 godzin prac społecznych.

Gdy dowiedzieliśmy się, kim jest mama Anny Lewandowskiej, opadły nam szczęki. Zrobiła karierę, to znana PolkaGdy dowiedzieliśmy się, kim jest mama Anny Lewandowskiej, opadły nam szczęki. Zrobiła karierę, to znana PolkaCzytaj dalej

Zawodnik już zdążył przeprosić za swoje zachowanie. - Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że decyzja sędziego o nieprzyznaniu jedenastki i pokazaniu mi czerwonej kartki, nie jest powodem do tego, by kogoś uderzyć - napisał rosyjski piłkarz na Instagramie.

Sąd skazał byłego kapitana reprezentacji Rosji

Szirokow przez całą swoją karierę był związany z ligą rosyjską. Na swoim koncie ma występy we wszystkich czołowych klubach w Rosji. Występował m.in. w CSKA Moskwa, Zenicie Sankt Petersburg czy Spartaka Moskwa.

39-letni piłkarz odnosił sukcesy także z reprezentacją Rosji. Szirokow był członkiem drużyny, która w 2008 roku zajęła trzecie miejsce na Euro 2008. Był podstawowym zawodnikiem podczas kolejnych mistrzostw Europy w 2012 i 2016 roku. Jego licznik występów w reprezentacji zatrzymał się na 57 meczach, w których strzelił 13 goli i zanotował tyle samo asyst.

To kolejny przypadek problemów z prawem wśród rosyjskich zawodników. W październiku 2018 roku sąd skazał Aleksandra Kokorina i Pawła Mamajewa na karę więzienia, którą musieli odbyć w kolonii karnej o ogólnym rygorze.

Obaj zostali skazani za udział w bójce i wandalizm. Rosyjscy piłkarze mieli pobić dwóch urzędników państwowych. Jednym z nich okazał się pracownik Ministerstwa Przemysłu i Handlu Rosji, Denis Pak. Kokorin w więzieniu spędził 18 miesięcy, a Mamajew 17.

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Przepis

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News