Reprezentacja Polski UEFA
Ze Stadionu
Autor Piotr Bernaciak - 1 Kwietnia 2020

UEFA podjęła decyzję ws. odwołania meczów reprezentacji Polski. Padł jedyny słuszny wybór

Reprezentacja Polski już w najbliższym czasie miała wziąć udział w serii kolejnych spotkań towarzyskich. Dziś UEFA podjęła decyzję w sprawie rozegrania spotkań. To ostateczny termin na zadecydowanie o sensie grania.

Reprezentacja Polski pod koniec marca miała rozegrać dwa spotkania towarzyskie, które miały przygotować naszą drużynę do spotkań na Euro 2020. Dziś wiemy już jednak, że nie odbędą się nie tylko wspomniane spotkania z Finlandią i Ukrainą. Wielce prawdopodobne było bowiem również to, że UEFA zdecyduje się na całkowite odwołanie czerwcowego terminu reprezentacyjnego.

Wiele osób twierdziło, że w obecnej sytuacji zdecydowanie najważniejsza jest sytuacja w klubach. Wszystko przez to, że wiele z nich zwyczajnie może upaść wobec kilku miesięcy bez rozgrywania spotkań na skutek nieprzewidzianych okoliczności i braku kolejnych transzy od telewizji transmitujących rozgrywki. Teraz ostatecznie zapadły najważniejsze decyzje w tej sprawie.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Napad na legendę reprezentacji Anglii. Przestępcy związali i uwięzili piłkarza
  2. Koronawirus mógł zarazić o wiele więcej ludzi na świecie. Zadziwiające analizy naukowców
Nie żyje wnuczek legendy Celticu. Policja znalazła jego ciało w kanaleNie żyje wnuczek legendy Celticu. Policja znalazła jego ciało w kanaleCzytaj dalej

Reprezentacja Polski ma długą przerwę

Fani mieli nadzieję, że jeśli reprezentacja Polski nie zagra w marcu, to przynajmniej uda się utrzymać termin czerwcowy. Teraz wiemy już jednak, że jest to niemożliwe. UEFA wystosowała specjalny komunikat, w którym oficjalnie oświadczono, że czerwcowe mecze reprezentacji narodowych na pewno się nie odbędą. Pokazuje to jasno, jakie są priorytety federacji.

Wiemy, że na pewno liczą się dla niej bardziej kluby. Wiele drużyn mogłoby zwyczajnie ogłosić upadłość, dlatego UEFA zdecydowała się przeznaczyć czerwiec na zakończenie rozgrywek w wielu ligach, które teraz przymusowo są zawieszone. W tym momencie mimo wszystko nie wiadomo, czy uda się już wtedy wrócić do gry, jednak federacja zostawiła otwartą furtkę klubom.

TOP 10 piłkarzy Legii Warszawa ostatniej dekady. Numer 2 dla wielu jest zadziwiającyTOP 10 piłkarzy Legii Warszawa ostatniej dekady. Numer 2 dla wielu jest zadziwiającyCzytaj dalej

Reprezentacja Polski. Podjęto ważną decyzję

Podjęta decyzja wpłynie na kalendarz rozgrywek, który w najbliższych latach będzie wyjątkowo naciągany. Okoliczności sprawiają jednak, że jeżeli chcemy powrotu profesjonalnego futbolu, to musimy pogodzić się z tego typu rozwiązaniem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polscy turyści zalali Mazury podczas kwarantanny. Szukają noclegów "na dziko", oburzające zachowania
  2. Kobieta wypadła z windy. Spadła do szybu, przeleciała kilka metrów
  3. Znany polski piłkarz popełnił samobójstwo. Jego kolega nie wierzy w tę wersję zdarzeń
  4. Arkadiusz Milik bohaterem okładki słynnej gazety. Przyćmił samego Ibrahimovicia
  5. Młody Polak na celowniku wielkich klubów Europy. Wielkie zainteresowanie Ajaxu, Interu i BVB
  6. Dodatkowe pieniądze dla emerytów i rencistów. Już dzisiaj seniorzy otrzymają wypłaty

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News