Reprezentacja Polski - Jerzy Brzęczek
Reprezentacja Polski
Autor Piotr Bernaciak - 1 Listopada 2019

Jerzy Brzęczek chce powołać 18-letnią gwiazdę do reprezentacji Polski

Reprezentacja Polski zostanie wkrótce wzmocniona przez młodą, świeżą krew? Wiele na to wskazuje, a szkoleniowiec Jerzy Brzęczek wkrótce ma podjąć decyzję. Kim jest szczęśliwiec, który ma szanse na wejście szturmem do reprezentacji Polski w wieku 18 lat?

Reprezentacja Polski awansowała na Euro 2020, aczkolwiek wciąż będzie musiała walczyć o 1 miejsce w grupie eliminacyjnej. Jerzy Brzęczek ma jednak teraz więcej luzu, by przetestować nowych piłkarzy i upewnić się, że na Euro pojadą tylko najlepsi z najlepszych.

Reprezetancja Polski z 18-latkiem?

Jednym ze szczęśliwców, którzy mogą skorzystać z faktu, iż polska reprezentacja na pewno pojedzie na Euro jest 18-latek Michał Karbownik. Obecnie występuje na pozycji lewego obrońcy w Legii Warszawa i ma szanse, by w piorunujący sposób przyśpieszyć swoją karierę. Wyjazd na Euro w tak młodym wieku niewątpliwie byłby dla Michała Karbownika kapitalną przygodą.

Jerzy Brzęczek z wielką uwagą obserwuje rozwój 18-letniego obrońcy i poważnie zastanawia się nad tym, by dać mu szansę w reprezentacji Polski. Karbownik, który nominalnie jest pomocnikiem, był kapitanem reprezentacji Polski do lat 19. W barwach Legii w 7 meczach Ekstraklasy na pozycji lewego obrońcy zanotował 3 asysty. Eksperci mają nadzieję, że na młodego, ambitnego piłkarza czeka naprawdę zacna kariera. Zawodnik ma papiery, by zapisać się na kartach polskiej piłki.

Reprezentacja Polski rozegra następne 2 mecze 16 i 19 listopada. Najpierw Polacy zmierzą się z Izraelem, a następnie ze Słowenią. Pierwszy mecz rozegramy na wyjeździe, a drugi w Warszawie. Czy w którymś z nich na boisku pojawi się Michał Karbownik?

Jerzy Brzęczek powoła dwóch zawodników z reprezentacji młodzieżowej. Możemy doczekać się debiutuJerzy Brzęczek powoła dwóch zawodników z reprezentacji młodzieżowej. Możemy doczekać się debiutuCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News