Reprezentacja Polski
Zestadionu.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 4 Stycznia 2021

Zawodnik reprezentacji Polski z koronawirusem. Pilne wiadomości ze zgrupowania, kibice nie kryją smutku

Reprezentacja Polski, która przygotowuje się do jednej z najważniejszych imprez tego roku, otrzymała w niedzielę fatalne wiadomości. Okazało się, że jeden z zawodników kadry piłkarzy ręcznych zaraził się koronawirusem. To fatalna informacja dla drużyny, która już za kilka dni rozegra najważniejsze mecze w nadchodzących tygodniach. Biało-Czerwonych czeka ciężka walka w eliminacjach mistrzostw Europy, a także wyjazd na mistrzostwa świata. 

  • Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych przygotowuje się do meczów el. mistrzostw Europy oraz udziału w mistrzostwach świata
  • Polacy za kilka dni zmierzą się dwukrotnie z Turcją, a następnie udadzą się na mundial do Egiptu
  • Podczas zgrupowania w Płocku zawodnicy przeszli badania na obecność koronawirusa
  • Niestety jeden z zawodników Biało-Czerwonych uzyskał wynik pozytywny badania

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych już za kilka dni rozpocznie zmagania w mistrzostwach świata. Przed wyjazdem do Egiptu, gdzie odbędzie się impreza, nasi kadrowicze otrzymali fatalne wiadomości. Jeden z zawodników zaraził się koronawirusem.

Reprezentacja Polski. Fatalne wieści tuż przed mistrzostwami świata

Już 13 stycznia reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych wyruszy do Egiptu, gdzie weźmie udział w mistrzostwach świata. Naszych szczypiornistów czekają ciężkie boje w fazie grupowej z Tunezją, Hiszpanią i Turcją. Na kilka dni przed wylotem nasza kadra otrzymała złe wieści.

W ostatnich dniach reprezentanci Polski trenowali w Jastrzębiu Zdroju. Podopieczni selekcjonera Patryka Rombla przenieśli się już do Płocka, gdzie przygotowują się do meczów eliminacji mistrzostw Europy z Turcją, które rozegrane zostaną 6 i 9 stycznia.

To właśnie po zameldowaniu się w Płocku i przeprowadzeniu kolejnych testów na obecność COVID-19, próbka jednego z zawodników dała wynik pozytywny. Nie ujawniono jednak, o którego konkretnie piłkarza chodzi. Wiemy jedynie, że zawodnik ten na co dzień występuje w zagranicznym klubie.

Skandaliczne słowa legendy skoków o Kamilu Stochu. Bezsensowny atak, fani nie mogą uwierzyćSkandaliczne słowa legendy skoków o Kamilu Stochu. Bezsensowny atak, fani nie mogą uwierzyćCzytaj dalej

Reprezentant Polski zakażony COVID-19

Grono zawodników z drużyn zagranicznych, których powołał Patryk Rombel, jest bardzo małe. Tylko sześciu reprezentantów obecnych na zgrupowaniu gra dla klubów spoza Polski. Są to Kamil Syprzak, Maciej Majdziński, Maciej Gębala, Piotr Chrapkowski, Patryk Walczak oraz Piotr Wyszomirski.

Związek Piłki Ręcznej w Polsce przekazał, że zawodnik, który uzyskał pozytywny wynik testu, został odizolowany od reszty drużyny. Dzięki temu, że piłkarze są od siebie odseparowani do momentu poznania wyników badań, udało się zminimalizować ryzyko rozprzestrzenienia wirusa. Zakażony gracz nie miał kontaktu z innymi zawodnikami, więc mogą oni spokojnie kontynuować treningi.

Już 6 stycznia reprezentacja Polski zagra w Eskisehir z Turcją w ramach pierwszego meczu eliminacji mistrzostw Europy. 9 stycznia odbędzie się rewanż w Polsce. Pozostałymi rywalami Polaków w grupie eliminacyjnej są Słoweńcy i Holendrzy.

Po spotkaniach s Turcją Polacy wrócą do treningów w Płocku, a następnie udadzą się w podróż do Egiptu, gdzie już 15 stycznia rozegrają pierwszy mecz grupowy w mistrzostwach świata. Rywalami naszej reprezentacji będą Tunezja, Hiszpania i Brazylia.

Źródło: ZPRP, sport.interia.pl

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Przepis

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News