reprezentacja Polski
TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News
Autor Łukasz Kowalski - 5 Października 2020

Kibice nie mogli uwierzyć własnym oczom. Na trening reprezentacji Polski wyszło tylko dziewięciu piłkarzy, co z resztą?

Reprezentacja Polski w poniedziałek rozpoczęła zgrupowanie przed najbliższymi meczami. W poniedziałek odbył się pierwszy trening Biało-Czerwonych, ale w bardzo okrojonym składzie. Na boisko wybiegło tylko dziewięciu zawodników. Sztab szkoleniowy kadry tłumaczył, dlaczego tylko tylu graczy trenowało.

Reprezentacja Polski już w najbliższą środę w Gdańsku towarzysko zmierzy się z Finlandią. Następnie Polacy zagrają dwa spotkania w Lidze Narodów. 11 października na tym samym obiekcie zagra w ramach Ligi Narodów z Włochami, a zgrupowanie zakończy spotkanie z Bośnią i Hercegowiną we Wrocławiu trzy dni później.

Gdy wyszło na jaw, kto jest rodziną Kamila Stocha, nie mogliśmy uwierzyć. Chodzi o lokalną legendę, było o nim głośnoGdy wyszło na jaw, kto jest rodziną Kamila Stocha, nie mogliśmy uwierzyć. Chodzi o lokalną legendę, było o nim głośnoCzytaj dalej

Reprezentacja Polski trenowała w okrojonym składzie

Kadra przystąpi do spotkań osłabiona. Nie wiadomo, czy na ławce trenerskiej zobaczymy Jerzego Brzęczka, który jest zakażony koronawirusem. W niedzielę prezes PZPN-u Zbigniew Boniek wykluczył taką możliwość, ale w poniedziałek rzecznik prasowy PZPN i team menedżer reprezentacji Jakub Kwiatkowski w rozmowie z PAP stwierdził, że nic nie wiadomo. - Cały czas nic nie wiemy. Być może do późnego wieczora coś się wyjaśni - stwierdził Kwiatkowski.

Pierwszy dzień zgrupowania był niezwykle intensywny dla reprezentantów Polski. Odbył się pierwszy trening, obowiązkowe badania, a niektórzy zawodnicy jeszcze są zajęci sprawami transferowymi. Poniedziałek jest ostatnim dniem okna i jeszcze kilku reprezentantów może zmienić barwy klubowe.

- To już chyba nie jest tajemnicą, że dwóch młodych piłkarzy, Jakub Moder i Michał Karbownik, przebywa na testach medycznych, więc dołączą dzisiaj wieczorem (według doniesień mediów mają trafić do Brighton przyp.red). Dopóki otwarte będzie okienko transferowe, wszystko jest możliwe. Kamil Grosicki? No tak, w przeszłości zawsze coś się działo w jego przypadku. Miejmy nadzieję, że uda mu się wszystko zakończyć, jak sobie życzy, ale ja nie chcę wchodzić w szczegóły - zdradził asystent selekcjonera Radosław Gilewicz na poniedziałkowej konferencji prasowej.

Piotr Żyła wraz z dziewczyną pochwalili się nowym członkiem rodziny. Justyna Żyła padnie z zazdrości (FOTO)Piotr Żyła wraz z dziewczyną pochwalili się nowym członkiem rodziny. Justyna Żyła padnie z zazdrości (FOTO)Czytaj dalej

Trwa zgrupowanie reprezentacji Polski

Do Sopotu, gdzie odbywa się zgrupowanie, dotarło na razie dziesięciu zawodników. Wieczorem zorganizowano pierwszy trening kadry, ale wzięło w nim udział tylko dziewięciu graczy. W hotelu został Krzysztof Piątek, który w niedzielny wieczór rozegrał mecz z Bayernem Monachium (3:4).

Z drużyną jest już jej kapitan, Robert Lewandowski, który w poniedziałek w Warszawie obronił pracę magisterską. Na zgrupowaniu brakuje jeszcze siedmiu zawodników, wśród nich bramkarzy Łukasza Fabiańskiego i Łukasza Skorupskiego, którzy mają dotrzeć we wtorek.

W meczu z Finlandią na pewno nie zagra Wojciech Szczęsny, który przebywa na kwarantannie we Włoszech. Bramkarz dołączy do kolegów z reprezentacji w czwartek. Na wszystkich meczach zabraknie za to Piotra Zielińskiego, u którego kilka dni temu wykryto zakażenie koronawirusem.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News