Reprezentacja Polski jedenastka stulecia
PZPN
Autor Piotr Bernaciak - 23 Września 2020

Oto jedenastka stulecia PZPN. Kibice wybrali najlepszych w historii Polski

Reprezentacja Polski w swojej historii doczekała się wielu wybitnych zawodników, z których wielu zasługuje na docenienie. Kibice mogli wybrać jedenastu najlepszych. Wyniki głosowania dla wielu są zaskakujące.

Reprezentacja Polski wiele lat temu zaliczała się do najlepszych na świecie. Choć dziś nie możemy mówić o naszej drużynie narodowej, że jest definitywnie ekipą ze światowej czołówki, to wciąż możemy pochwalić sie wieloma piłkarzami na bardzo wysokim poziomie. Nie da się ukryć, że wybór jedenastu najlepszych piłkarzy z Polski w historii nie należał do łatwych.

Kilka miesięcy temu miała miejsce gala PZPN, w trakcie której ogłoszono, którzy zawodnicy zapracowali na głosy od głosujących i zostali wybrani najlepszymi piłkarzami w historii profesjonalnej piłki w naszym kraju. W trakcie ogłaszania wyników nie obyło się bez zaskoczeń. Mimo wszystko kibice muszą zgodzić się, że każdy z grona nominowanych zasłużyłna to, by nazywać go wybitną postacią w historii polskiego futbolu.

Reprezentacja Polski miała wielu wybitnych członków

W zeszłym roku obchodziliśmy stulecie istnienia Polskiego Związku Piłki Nożnej. Z tego powodu włodarze ze Zbigniewem Bońkiem na czele zorganizowali w hotelu DoubleTree by Hilton uroczystość, która transmitowana była na całą Polskę. Stało się tak między innymi dlatego, że w jej trakcie ogłoszeni zostali najlepsi piłkarze w historii naszej drużyny narodowej.

Mogliśmy spodziewać się, że w zestawieniu znajdą się zawodnicy z różnych epok, tacy, których nie trzeba przedstawiać nawet najmłodszym kibicom. Chodzi o absolutnie czołowe nazwiska i najwybitniejszych piłkarzy, którzy kiedykolwiek zakładali koszulkę z orłem na piersi. Do jedenastki trafili zawodnicy z różnych epok, ale każdy z nich z pewnością był ważną postacią w reprezentacji.

Reprezentacja Polski stulecia została wybrana przez kibiców

Internetowe głosowanie trwało naprawdę długo, a po zliczeniu głosów włodarze postanowili ogłosić tych, którzy zostali wybrani najlepszymi piłkarzami ostatnich lat.

Reprezentacja Polski stulecia Polskiego Związku Piłki Nożnej:

Józef Młynarczyk - Łukasz Piszczek, Władysław Żmuda, Jerzy Gorgoń, Antoni Szymanowski - Henryk Kasperczak, Kazimierz Deyna, Zbigniew Boniek - Grzegorz Lato, Robert Lewandowski, Włodzimierz Lubański

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News