Reprezentacja Polski
instagram.com/ polskihokej.eu
Autor Mateusz Wysokiński - 9 Lutego 2020

Reprezentacja Polski osiągnęła wielki sukces. Jesteśmy coraz bliżej olimpiady

Reprezentacja Polski w hokeja nie miała w swojej historii wielu sukcesów. Drużyna narodowa dokonała dzisiaj czegoś niemożliwego i rozgromiła swoich rywali w drodze do udziału w igrzyskach olimpijskich. Polacy pokonali dzisiaj faworytów do zwycięstwa w całym turnieju eliminacyjnym i coraz pewniej mogą marzyć o starcie w Pekinie.

Reprezentacja Polski dokonała dzisiaj czegoś niemożliwego. Polacy, którzy nie cieszą się dobrą reputacją w światowym hokeju, pokazali, że nie można przekreślać ich marzeń o udział w olimpiadzie. Reprezentanci kraju pokazali się w bardzo dobrym meczu przeciwko Kazachstanowi, który przybliżył naszą drużynę do udziału w igrzyskach olimpijskich. Tego wydarzenia kibice z Polski nie zapomną przez bardzo długi czas.

Wielkie zwycięstwo polskich skoczków. Zdominowali konkurs, pękamy z dumyWielkie zwycięstwo polskich skoczków. Zdominowali konkurs, pękamy z dumyCzytaj dalej

Reprezentacja Polski nie dała szans rywalom. Jesteśmy coraz bliżej olimpiady

Wydawać się mogło, że dzisiejszy mecz hokeja przeciwko Kazachstanowi będzie bardzo wielką przeszkodą dla drużyny narodowej. Polacy odnotowywali już sensacyjne zwycięstwa, aczkolwiek Kazachstan cieszy się dość uznaną marką w hokejowym świecie, stąd też ich pokonanie wymagało wielkiej pracy. Reprezentacja Polski bardzo dobrze weszła w dzisiejsze spotkanie, ponieważ już w 8. minucie objęliśmy prowadzenie. Strzelcem dość ciekawej bramki, zdobytej z dość dużej odległości okazał się Bartosz Ciura.

Polacy heroicznie bronili się w pierwszej części spotkania, ponieważ Kazachowie cały czas stwarzali wielkie zagrożenie pod polską bramką, oddając na nią aż 20 strzałów. Mimo to, podopieczni trenera Tomasza Valtonena wygrali pierwszą kwartę.

Piękna postawa polskiego bramkarza

Kazachowie bardzo wymęczyli Polaków, jednak udało im się zdobyć tylko dwie bramki, które na swoje konto zapisał Dustin Boyd. Polacy nie oddawali tak dużej ilości strzałów co swoi rywale, ale byli bardzo skuteczni. Martin Przygodzki i Maciej Urbanowicz przypieczętowali polskie zwycięstwo, ale laury za najlepszego gracza spotkania stanowczo należą się polskiemu bramkarzowi.

John Murray pokazał wielką formę i obronił aż 51 strzałów. Mimo że optycznie to zwycięstwo drużynie Kazachstanu należało się bardziej, to Polacy wykazali prawdziwą determinację w obronie i zbliżyli się do upragnionego awansu na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Aby to osiągnąć, Polacy będą musieli zwyciężyć w turnieju eliminacyjnym w sierpniu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Puchar Świata w Willingen odwołany. Organizatorzy chcą wynagrodzić kompromitację
  2. Rekord świata pobity. Polscy kibice oszaleli z radości (Wideo)
  3. Nowy rekord Polski. Fantastyczny występ naszych reprezentantów (Wideo)
  4. Tak wyglądały narodziny legendy. Mariusz Pudzianowski publikuje wzruszające nagranie (WIDEO)
  5. Krzysztof Piątek tłumaczy się z kompromitującego występu. "Nie mam hopla na punkcie bramek"
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News