Reprezentacja Polski awans
TVP
Autor Piotr Bernaciak - 10 Października 2019

Polacy mogą awansować na Euro już w niedzielę. Trzeba spełnić jednak pewne warunki

Reprezentacja Polski jest na świetnej drodze do tego, by awansować na mistrzostwa Europy już w ten weekend. Potrzebne są jednak korzystne wyniki w innych meczach. Przedstawiamy scenariusz, który musi zostać spełniony, by Polacy awansowali na turniej.

Reprezentacja Polski ma ogromne szanse na to, by awansować na Euro. Jerzy Brzęczek był powszechnie krytykowany za swoje działania w ostatnich miesiącach, jednak mimo wszystkich słów ze strony krytyków sytuacja w tabeli przemawia za naszym selekcjonerem. Wiele wskazuje na to, że już w ten weekend pojawi się szansa, by nasza drużyna narodowa zapewniła sobie awans na mistrzostwa.

Okazuje się, że istnieją różne scenariusze, zgodnie z którymi możemy zameldować się na Euro już w tą niedzielę. Wszystko zależy od wyników w pozostałych meczach innych drużyn. Warto jednak pamiętać, że warunkiem nadrzędnym, który absolutnie trzeba spełnić, jest zdobycie sześciu punktów w dwóch najbliższych spotkaniach reprezentacji Polski. To absolutnie musi zostać wykonane.

Kiedyś strzelał gole w Lidze Mistrzów. Teraz straszy rywali w polskiej ósmej lidzeKiedyś strzelał gole w Lidze Mistrzów. Teraz straszy rywali w polskiej ósmej lidzeCzytaj dalej

Reprezentacja Polski może awansować na Euro

Prezentujemy sześć wariantów, które należy spełnić, by Polacy awansowali na Euro już w tą niedzielę:

  • Wariant 1: Zwycięstwo Słowenii z Austrią ORAZ brak zwycięstwa Izraela z Łotwą
  • Wariant 2: Zwycięstwo Słowenii z Austrią ORAZ brak zwycięstwa Izraela z Austrią
  • Wariant 3: Remis Słowenii z Austrią ORAZ zwycięstwo Macedonii Północnej ze Słowenią
  • Wariant 4: Remis Słowenii z Austrią ORAZ remis Austrii z Izraelem
  • Wariant 5: Porażka Słowenii z Austrią ORAZ porażka Austrii z Izraelem ORAZ brak zwycięstwa Izraela z Łotwą
  • Wariant 6: Porażka Słowenii z Austrią ORAZ brak zwycięstwa Słowenii z Macedonią Północną

Sześć punktów Polski w nadchodzących meczach oraz spełnienie któregokolwiek z tych scenariuszy sprawią, że po następnych dwóch spotkaniach nasi reprezentanci będą mogli świętować awans na mistrzostwa Europy. Wyjątkiem jest jedna sytuacja. Jeżeli dwie drużyny (w tym Austria) będą miały tyle samo punktów co Polska, to nasza drużyna może zająć najniższe miejsce w małej tabeli.

Reprezentacja Polski jest bardzo blisko awansu

Spełnienie któregokolwiek z tych scenariuszy jest dość prawdopodobne, dlatego warto wierzyć w to, że Polacy wygrają oba mecze w których będą faworytami i zapewnią sobie grę na mistrzostwach Europy. Warto przypomnieć, że awans uzyskują dwie najlepsze drużyny z grupy.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News