Rerpezentacja Polski Brzęczek
screen - youtube.com/łączy nas piłka
Autor Łukasz Kowalski - 10 Grudnia 2020

Jerzy Brzęczek powiedział o dymisji. Niewiarygodne, mówi o tym po raz pierwszy

Reprezentacja Polski w piłce nożnej ma za sobą bardzo przeciętny rok. Wobec rozczarowujących wyników kadry pojawiły się głosy dotyczące dymisji selekcjonera Jerzego Brzęczka. Kilka dni temu prezes PZPN-u Zbigniew Boniek zapowiedział, że zmiany trenera nie będzie przez najbliższe pół roku. To jednak nie ucięło spekulacji dotyczących dymisji trenera Brzęczka. Selekcjoner na spotkaniu w mocnych słowach odniósł się do tych plotek.

  • Reprezentacja Polski ma za sobą bardzo przeciętny rok.
  • W ostatnich tygodniach głośno mówiło się o zwolnieniu selekcjonera Brzęczka.
  • Szkoleniowiec Biało-Czerwonych w mocnych słowach skomentował doniesienia o swoim zwolnieniu.

Reprezentacja Polski ma za sobą bardzo przeciętny rok. Z powodu pandemii koronawirusa nie odbyły się zaplanowane na lato mistrzostwa Europy. W związku z tym Biało-Czerwoni rywalizowali jedynie w Lidze Narodów i meczach towarzyskich.

Reprezentacja Polski przez najbliże pół roku z Jerzym Brzęczkiem

Polacy mogą się pochwalić jedynie dwoma zwycięstwami nad Bośnią i Hercegowiną w Lidze Narodów oraz Finlandią i Ukrainą w meczach towarzyskich. Na tych wynikach cień rzucają rozczarowujące rezultaty w meczach z Włochami i Holandią.

Szczególnie mocno polskiej kadrze oberwało się za listopadowe spotkania z tymi drużynami. Najpierw w beznadziejnym stylu przegrali 0:2 z Italią, a później, choć już po lepszej grze 1:2 z Oranje.

Po tych spotkaniach na selekcjonera spadła fala krytyki. Spora część kibiców, dziennikarzy i ekspertów domagała się od prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka dymisji szkoleniowca Biało-Czerwonych.

Sam Boniek szybko zdementował te doniesienia. Po rozmowie z selekcjonerem ogłosił, że Brzęczek pozostanie na stanowisku przez przynajmniej pół roku. - Nie ma żadnych sensacji: trener Brzęczek zostaje, to nie jest czas na skalpel. Porozmawialiśmy, jakie wnioski wyciągnąć z tych dwóch trudnych lat, ale to zostanie teraz między nami - powiedział Boniek po spotkaniu z Brzęczkiem w rozmowie ze Sport.pl.

Przepiękny gol Piotra Zielińskiego. Polak nie dał szans, huknął z powietrza, jak z armaty, stadiony świata (WIDEO)Przepiękny gol Piotra Zielińskiego. Polak nie dał szans, huknął z powietrza, jak z armaty, stadiony świata (WIDEO)Czytaj dalej

Brzęczek ostro o swoim zwolnieniu

Te zapewnienia prezesa PZPN-u nie spowodowały, że głosy dotyczące zwolnienia trenera Brzęczka umilkły. Na temat swojej ewentualnej dymisji selekcjoner musiał się wypowiedzieć podczas czwartkowego spotkania z mediami.

- Jeśli bym widział, że nie jestem w stanie nic zrobić z tą drużyną, to tak, podałbym się do dymisji. Ale tak nie jest. Jednak to wszystko, co się dzieje wokół mnie nie jest przyjemne dla mojej rodziny. Czasami jest to ośmieszanie - powiedział selekcjoner.

- Bycie selekcjonerem to presja. Muszę być przygotowany na krytykę, ale niech ona będzie konstruktywna. Byłbym pierwszym, który by się podał do dymisji, gdybym widział, że wykonuję złą pracę. Dla mnie najważniejsze, żebyśmy byli na najważniejszych imprezach. Z drużyną mam dobre relacje. Nie byłoby niczego bez szacunku mojego do zespołu, jak i zespołu do mnie. Ja popełniam błędy. Ale patrzę na to, czy ta drużyna się rozwija. To jest mój cel - powiedział dziennikarzom Brzęczek.

Podczas rozmowy z mediami selekcjoner skomentował także swoje relacje z Robertem Lewandowskim. Po meczu z Włochami Lewandowski zamilkł na kilka sekund na pytanie o taktykę na to spotkanie. Media donosiły, że jest to oznaka konfliktu wewnątrz polskiej kadry.

- Moje relacje z Robertem określiłbym jako bardzo dobre. Rozmawiałem z Robertem jeszcze po zakończeniu zgrupowania na temat tej współpracy. Wszystko sobie wyjaśniliśmy. Mówicie, że Lewandowski wypowiadał się krytycznie w przeszłości o Bayernie. I co, czy Bayern po tym przestał funkcjonować? Nie chcę powiedzieć, że jesteśmy na etapie wykańczania budowy naszej drużyny, a właśnie na etapie jej budowy - ocenił trener Biało-Czerwonych.

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News