Reprezentacja Polski nie mogą wrócić
Instagram - Karol Linetty
Autor Piotr Bernaciak - 12 Marca 2020

Polscy piłkarze nie mogą wrócić do ojczyzny z Włoch. Kluby nie chcą udzielić im zgody

Reprezentacja Polski w najbliższych meczach towarzyskich może wystąpić w niepełnym składzie. Wszystko przez sytuację naszych reprezentantów we Włoszech, którzy z pewnością mają teraz ogromne problemy.

Reprezentacja Polski może mieć niemałe problemy ze skompletowaniem kadry na najbliższe mecze kadry narodowej z Finlandią i Ukrainą. Wielu z naszych piłkarzy występuje w lidze włoskiej, która od dłuższego czasu nie jest rozgrywana w normalnych warunkach. Nie zanosi się na to, by drużyny z Półwyspu Apenińskiego miały szybko wrócić do występów ligowych.

Co więcej, dowiadujemy się, że drużyny nie chcą również wysyłać swoich zawodników w obawie o ich zdrowie. Z pewnością jest to ogromny problem dla wszystkich reprezentantów krajów, którzy nie mogą wrócić do swojej ojczyzny. Wśród nich znajdują się oczywiście Polacy.

Robert Lewandowski przekazał pilny apel do Polaków w sprawie koronawirusa. Warto się zapoznaćRobert Lewandowski przekazał pilny apel do Polaków w sprawie koronawirusa. Warto się zapoznaćCzytaj dalej

Reprezentacja Polski może być uboższa o piłkarzy z Włoch

Kilka dni temu pojawiła się wiadomość, jakoby PZPN miał wysłać po piłkarzy przebywających we Włoszech specjalny samolot, którym mogliby wrócić razem na zgrupowanie reprezentacji Polski. W tym momencie mimo wszystko nie wiadomo jednak, czy ich powrót do kraju byłby najlepszym rozwiązaniem. Kluby nie widzą takiego rozwiązania jako dobry pomysł w obecnej sytuacji.

Wygląda więc na to, że na najbliższym zgrupowaniu będzie trzeba poradzić sobie bez Wojciecha Szczęsnego, Bartosza Bereszyńskiego i Karola Linettego. Każdy z nich przechodzi obecnie kwarantannę po tym, jak w ich zespołach wykryto przypadki koronawirusa (Daniele Rugani w Juventusie i Manolo Gabbiadini w Sampdorii), w związku z czym ich powołanie stoi pod znakiem zapytania.

Nie żyje legendarny piłkarz i trener polskiego klubu. Był prawdziwym idolem dla wielu kibicówNie żyje legendarny piłkarz i trener polskiego klubu. Był prawdziwym idolem dla wielu kibicówCzytaj dalej

Reprezentacja Polski będzie znacznie osłabiona

Wobec kontuzji Roberta Lewandowskiego, o której wiadomo już od dawna, możemy być pewni znaczącego osłabienia polskiej kadry. Jedynie Karol Linetty nie dostaje zbyt wielu szans gry w reprezentacji, a pozostali piłkarze są regularnymi zawodnikami w kadrze Jerzego Brzęczka. Zgrupowanie ma odbyć się już za kilkanaście dni.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Europejski kraj zamyka granice. Samoloty z wielu krajów nie mają wstępu
  2. SGGW wykwaterowuje studentów z akademików. Muszą niezwłocznie opuścić pokoje
  3. 22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)
  4. Towarzyski mecz reprezentacji Polski przełożony. Organizatorzy nie wiedzą, co będzie dalej
  5. Właściciel legendarnego klubu zarażony koronawirusem. Spotkał się z piłkarzami, niepokojące doniesienia
  6. Lidl właśnie zmienił ceny produktów, które teraz kupują wszyscy na zapas. Obecne wydarzenia wpłynęły na decyzję?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News