Reprezentacja Polski Dawid Kownacki kontuzja operacja Bundesliga Euro 2020
.
Autor Piotr Bernaciak - 13 Lutego 2020

Jeszcze nie wszystko stracone. Reprezentant Polski może pojechać na Euro

Reprezentacja Polski być może wcale nie straci jednego z młodych zawodników na Euro 2020. Jego kontuzja jest poważna, ale pojawiły się świetne wiadomości. Dowiadujemy się bowiem, że zawodnik może pojechać na mistrzostwa Europy, co na pewno ucieszyłoby Jerzego Brzęczka.

Reprezentacja Polski musiała pogodzić się z tym, że na Euro 2020 nie pojedzie jeden z najbardziej utalentowanych piłkarzy młodego pokolenia. Wszystko przez kontuzji, której piłkarz nabawił się kilka tygodni temu. Pierwsze diagnozy były bezwzględne. Wiedzieliśmy, że piłkarz najprawdopodobniej będzie musiał poddać się rehabilitacji, która zmusi go do dłuższego odpoczynku od treningów.

Teraz jednak dochodzą do nas znacznie bardziej optymistyczne wieści. Okazuje się bowiem, że były kapitan naszej reprezentacji młodzieżowej najprawdopodobniej zdoła wykurować siędo momentu rozpoczęcia mistrzostw Europy. Ta wiadomość ostatecznie nie oznacza, że na pewno pojedzie on na Euro 2020, jednak sprawia, że selekcjoner może mieć nieco większy komfort.

Wiemy, kto będzie trenerem Krzysztofa Piątka. Klinsmann wyrzucony nawet z zarząduWiemy, kto będzie trenerem Krzysztofa Piątka. Klinsmann wyrzucony nawet z zarząduCzytaj dalej

Reprezentacja Polski jedzie na Euro 2020 w czerwcu

Kilka tygodni temu pojawiły się bardzo niepokojąco informacje, jakoby Dawid Kownacki musiał opuścić resztę tego sezonu. Wszystko przez zerwanie więzadeł krzyżowych, a więc jedną z najgorszych kontuzji dla każdego piłkarza. Okazuje się jednak, że ostateczna diagnoza wcale nie musi być aż taka zła. Piłkarz przeszedł już operację, a lekarze przekazali nowe informacje.

Więzadło trzeba było jedynie zszyć, co oznacza, że przerwa wcale nie musi być tak długa, jak początkowo się wydawało. Zgodnie z nowymi wiadomościami do gry wróci on bowiem nie na początku nowego sezonu, lecz już w maju. Treningi wznowić ma już w kwietniu, co sprawiłoby, że teoretycznie byłby on w stanie wystąpić w reprezentacji Polski w czerwcu.

Skoki narciarskie o nietypowej porze. Organizatorzy konkursu w Kulm zaszaleli z terminarzemSkoki narciarskie o nietypowej porze. Organizatorzy konkursu w Kulm zaszaleli z terminarzemCzytaj dalej

Reprezentacja Polski ma wielu napastników wysokiej klasy

Kownackiemu będzie trudno o to, by w trakcie ostatnich trzech kolejek Bundesligi udowodnić swoją wielką wartość. W tym sezonie nie przekonywał on selekcjonera swoją słabą grą w lidze. Reprezentacja Polski ma kilku napastników światowej klasy, dlatego wygranie walki o miejsce w kadrze nie będzie łatwe.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje słynny bokser. Był autorem najszybszego nokautu w historii
  2. Oficjalnie: Robert Kubica wraca na tor! Wiemy, gdzie będzie występował
  3. Zwycięski gol Polaka w pucharze Grecji. Co na to Jerzy Brzęczek? (WIDEO)
  4. Noriaki Kasai ma problemy. Już nie zobaczymy go na skoczni?
  5. Jerzy Brzęczek nie będzie miał wyboru. Jakub Błaszczykowski coraz bliżej kadry na Euro
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News