Reprezentacja Polski
Piotr Molecki/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 16 Marca 2020

Nowe informacje ws. zdrowia Bereszyńskiego i Szczęsnego. Lekarz przekazał pilne wieści

Reprezentacja Polski nie rozegra zaplanowanych na koniec marca spotkań towarzyskich z Finlandią i Ukrainą. Wszystkie rozgrywki w Europie zostały odwołane z uwagi na pandemię koronawirusa. Wśród zarażonych piłkarzy w ostatnich dniach znalazł się Bartosz Bereszyński. Natomiast Wojciech Szczęsny przechodzi kwarantannę po kontakcie z Daniele Ruganim, pierwszym zawodnikiem Serie A dotkniętym chorobą.

Reprezentacja Polski jak wszystkie drużyny w europejskiej piłce musiała zmienić plany na najbliższe tygodnie. Z uwagi na rozprzestrzeniającą się pandemię koronawirusa odwołano najbliższe mecze kadry. Nasi reprezentanci niestety znaleźli się w bezpośrednim zagrożeniu zdrowia, gdyż kilku z nich, występujących na co dzień w klubach włoskiej Serie A miało kontakt z zawodnikami, u których zdiagnozowano obecność koronawirusa.

Epidemia zbiera śmiertelne żniwo. Nie żyje młody trener, miał całe życie przed sobąEpidemia zbiera śmiertelne żniwo. Nie żyje młody trener, miał całe życie przed sobąCzytaj dalej

Reprezentacja Polski znalazła się w gronie drużyn, której zawodnicy zostali objęci kwarantanną

Karol Linetty oraz Bartosz Bereszyński występujący w Sampdorii Genua mieli styczność z Manolo Gabbiadinim, który zachorował na koronawirusa. Wojciech Szczęsny w Juventusie natomiast dzielił szatnię z Daniele Ruganim, który był pierwszym pilkarzem na Półwyspie Apenińskim, u którego stwierdzono obecność wirusa. Nasz bramkarz razem z resztą drużyny został poddany kwarantannie. Niestety przed chorobą nie udało się ustrzec Bereszyńskiemu, który jest pierwszym naszym reprezentantem przez pandemię.

Na temat aktualnego stanu zdrowia naszych graczym wypowiedzial się lekarz reprezentacji Jacek Jaroszewski.

Bartosz Bereszyński zarażony wirusem. Piłkarz zdradził jak się czujeBartosz Bereszyński zarażony wirusem. Piłkarz zdradził jak się czujeCzytaj dalej

Lekarz kadry przekazał aktualne wieści na temat stanu zdrowia zakażonego reprezentanta

W rozmowie z portalem laczynaspilka.pl doktor Jacek Jaroszewski przekazał garść najświeższych informacji o stanie zdrowia reprezentantów Polski. Zaczął od Bereszyńskiego.

- Miał lekko podwyższoną temperaturę i trochę kaszlał. W Sampdorii badano takie przypadki, okazało się, że w klubie jest kilku zarażonych piłkarzy. Pozytywny wynik testu miał też Bereszyński. Na szczęście teraz czuje się już dobrze, objawy mu przeszły, jest w dobrej formie. Ma jednak 14-dniową kwarantannę w domu z rodziną. Jego narzeczonej i dziecku nic nie dolega - powiedział lekarz kadry.

Sytuacja Wojciecha Szczęsnego wygląda inaczej. Polak nie ma objawów, a przechodzi kwarantannę z uwagi na zarażenie Daniele Ruganiego, kolegi z zespołu.

- Szczęsny czuje się dobrze i nie ma żadnych objawów choroby. We wtorek cała drużyna Juve przejdzie jednak badania. Jeśli ktoś będzie miał pozytywny wynik testu, będzie nosicielem, zostanie na kwarantannie. Zdrowi zawodnicy dostaną zaś większą swobodę zachowań - zakończył Jaroszewski.


ZOBACZ TAKŻE:

  1. Takiego Zakopanego jeszcze nikt nie widział. Miasto-widmo, niewiarygodne [ZDJĘCIA]
  2. Wzruszający apel o pomoc seniorom. Zaproponujmy im pomoc, zróbmy za nich zakupy
  3. "Następca Lewandowskiego" nie dla Bayernu. Znalazł się o wiele poważniejszy nabywca
  4. Półfinały Ligi Europy odbędą się w Warszawie? Pojawiła się zupełnie nowa propozycja
  5. FC Barcelona domaga się mistrzostwa Hiszpanii. Wielkie kontrowersje w LaLiga, Real protestuje
  6. Sanepid potwierdził i pilnie ostrzega Polaków. Bawili się w lokalach, mieli koronawirusa

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News