Skoki narciarskie
Zestadionu.pl
Autor Bartosz Goluch - 17 Lutego 2020

Michal Doleżal podał skład reprezentacji Polski na kolejny konkurs. Jest niespodzianka

Reprezentacja Polski w zawodach w rumuńskim Rasnovie wystawi siedmiu skoczków. Trener kadry Michal Doleżal zdecydował się na dokonanie jednej zmiany w porównaniu do konkursów w Kulm.

Reprezentacja Polski w skokach narciarskich ma za sobą słodko-gorzkie występy w Kulm. Pierwszy konkurs potoczył się po myśli Biało-Czerwonych - na najwyższym stopniu podium stanął Piotr Żyła, a w pierwszej dziesiątce zaroiło się od Polaków. W drugim szyki naszym skoczkom pomieszał wiatr. Najlepiej wypadł Kamil Stoch, ale nawet on nie był zadowolony ze swojego wyniku.

Jürgen Klopp wskazał faworyta Ligi Mistrzów. Jürgen Klopp wskazał faworyta Ligi Mistrzów. "Najlepszy skład, jaki widziałem"Czytaj dalej

Reprezentacja Polski powalczy w Rasnovie

Michal Doleżal postanowił nieco przemeblować skład Polaków. Czech do Rumunii zabierze pewniaków: Dawida Kubackiego, Kamila Stocha i Piotra Żyłę. W kadrze na najbliższy konkurs pojawią się także Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka oraz Jakub Wolny. Na kolejne zawody nie pojedzie natomiast Andrzej Stękała, który miał szansę zapunktować w siedmiu konkursach z rzędu, ale ani razu ta sztuka mu się nie powiodła.

Zakopiańczyka zastąpi Paweł Wąsek, który błysnął w Pucharze Kontynentalnym. Przed tygodniem drugi w Brotterode, a w sobotę powtórzył ten wynik w Iron Mountain. Konkurs w Rasnovie będzie drugim startem Wąska w tegorocznym cyklu Pucharu Świata. Poprzednio mogliśmy oglądać go w Wiśle, gdzie zajął 39. miejsce.

Kamil Stoch wściekły po oddaniu skoku w Kulm. Polak nie mógł wytrzymać, wszystko na oczach widzów (WIDEO)Kamil Stoch wściekły po oddaniu skoku w Kulm. Polak nie mógł wytrzymać, wszystko na oczach widzów (WIDEO)Czytaj dalej

Debiut rumuńskiego obiektu

Konkursy w Rasnovie zaplanowano na piątek i sobotę. W czwartek odbędą się kwalifikacje. Rumuńska skocznia ma rozmiar 97 m i będzie drugim "normalnym" obiektem po Predazzo w tegorocznym Pucharze Świata. To będzie pierwszy turniej z cyklu Pucharu Świata na tej skoczni. Oto terminarz najbliższych zawodów:

  • 20.02.2020 (czwartek, godz. 12:00) - kwalifikacje do piątkowego konkursu indywidualnego
  • 21.02.2020 (piątek, godz. 14:00) - konkurs indywidualny
  • 22.02.2020 (sobota, godz. 11:00) - kwalifikacje do sobotniego konkursu indywidualnego
  • 22.02.2020 (sobota, godz. 12:45) - konkurs indywidualny

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jürgen Klopp wskazał faworyta Ligi Mistrzów. "Najlepszy skład, jaki widziałem"
  2. Kolejne problemy Manchesteru City. Działaniami klubu zajmie się prokurator
  3. Przykry incydent na biegu w Gdyni. Nie żyje uczestnik zawodów
  4. Piotr Żyła nie traci humoru po słabym występie. Przezabawna wypowiedź skoczka
  5. Znamy nową klasyfikację generalną Pucharu Świata. Spadek Dawida Kubackiego
  6. Po Walentynkach gruchnęła radosna nowina od Żyłów. Justyna i Piotr są szczęśliwi

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News