Reprezentacja Polski
Facebook
Autor Mateusz Dziubiński - 19 Marca 2020

Z ostatniej chwili. Odwołano mecze Polaków w el. MŚ, fatalne wiadomości

Reprezentacja Polski nie rozegra zaplanowanych na kwiecień spotkań w ramach eliminacji do mistrzostw świata. Z uwagi na pandemię koronawirusa panującą w Europie wszelkie mecze pod egidą Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej zostały odwołane. Oznacza to, że nasza kadra nie będzie mogła w najbliższym czasie powalczyć o miejsce na czempionacie zaplanowanym na 2021 rok.

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych podzieliła los innych naszych zespołów i również z uwagi na pandemie koronawirusa musi zrezygnować z zaplanowanych na najbliższe tygodnie spotkań. Polscy szczypiorniści mieli w kwietniu rozegrać spotkania eliminacyjne do przyszłorocznych mistrzostw świata w Egipcie.

Robert Lewandowski ujawnia kulisy negocjacji z Realem. Polak rozmawiał z samym RonaldoRobert Lewandowski ujawnia kulisy negocjacji z Realem. Polak rozmawiał z samym RonaldoCzytaj dalej

Reprezentacja Polski nie zagra w spotkaniach eliminacyjnych MŚ

Pandemia koronawirusa wciąż paraliżuje świat sportu. Odwołano najważniejsze imprezy sportowe na całym świecie zaplanowane na najbliższe tygodnie, a nawet miesiące. Organizatorzy kolejnych zawieszają bądź przekładają kolejne. Na taki krok zdecydowała się Europejska Federacja Piłki Ręcznej, która wstrzymała wszelkie rozgrywki do 14 kwietnia. Już wiemy, że nie będzie to termin, gdy do rywalizacji wrócą najlepsi szczypiorniści świata. Właśnie odwołano zaplanowane na 15 kwietnia spotkanie Reprezentacji Polski w ramach eliminacji do zaplanowanych na styczeń 2021 mistrzostw świata.

Koszmarna śmierć byłego mistrza kraju. Zmarł w bardzo młodym wieku, osierocił malutką córeczkęKoszmarna śmierć byłego mistrza kraju. Zmarł w bardzo młodym wieku, osierocił malutką córeczkęCzytaj dalej

Spotkanie Polaków zostało odwołane. Nie podano nowej daty rozegrania meczu eliminacji MŚ

Już wcześniej odwołano zaplanowane na marzec spotkania eliminacyjne mistrzostw Europy 2020 w piłce ręcznej kobiet. Polki rywalizujące o miejsce w imprezie miały się zmierzyć z Rumunkami. Teraz dowiedzieliśmy się, że i nasza męska kadra nie będzie mogła rozegrać w planowanym terminie swojego spotkania. Nasi szczypiorniści mieli 16 kwietnia zmierzyć się z reprezentantami Litwy. EHF zdecydowało się wydłużyć okres zawieszenia rozgrywek z uwagi na nikłą szansę ustabilizowania sytuacji epidemicznej. Już przed kilkoma dniami wśród czołowych piłkarzy ręcznych pojawiły się przypadki zachorowań.

Na ten moment trwają prace nad ustaleniem nowego kalendarza eliminacji. Gdyby Polacy pokonali Litwinów, dałoby im to przepustkę do spotkania z Białorusinami. Z nimi w czerwcu nasi zawodnicy zmierzyli by się w bezpośrednim pojedynku o miejsce w MŚ 2021.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polka leciała samolotem akcji "Lot do Domu". Jest oburzona tym, jak ją potraktowali, opowiedziała wszystko
  2. "Ratujcie gastronomię, zostaliśmy bez środków do życia". Szef kuchni błaga o pomoc, bez niej mogą nie przetrwać
  3. Gorzkie słowa Simona Ammanna. Myśli o skończeniu kariery. "To wszystko było jak uderzenie w twarz"
  4. Andrzej Gmoch nie żyje. Potwierdzono smutne informacje, tysiące kibiców w żałobie
  5. Reprezentant Polski oskarżany o prowadzenie plantacji marihuany odpiera zarzuty. "To kłamstwa"
  6. Oficjalny komunikat WHO. Organizacja przestrzega przed stosowaniem popularnego środka przeciwbólowego

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News