Reprezentacja Polski Bayern
Twitter - Bayern
Autor Piotr Bernaciak - 21 Września 2019

Historyczny mecz Lewandowskiego. Polak bije rekordy, najlepszy start w lidze od lat

Reprezentacja Polski może odnosić wielkie korzyści z takiej formy Roberta Lewandowskiego. Nasz napastnik zaliczył dziś kosmiczny występ, zapisując się w historii. Od dawna nikt nie zaliczył tak dobrego wejścia w sezon.

Reprezentacja Polski z pewnością mogłaby odnosić gigantyczne sukcesy, gdyby Robert Lewandowski zdobywał w jej barwach tyle bramek, ile w Bayernie. Polak zalicza niesamowite występy w ostatnich tygodniach i z pewnością zasługuje na wszystkie wyróżnienia, jakie nadają mu niemieccy eksperci. W dzisiejszym meczu nasz zawodnik znów potwierdził swoją wielką klasę.

W meczu z 1. FC Koln Robert Lewandowski strzelił dwa gole, co jest historycznym osiągnięciem. Od dawna bowiem nikt nie miał tak dobrego startu w ligowym sezonie Bundesligi, jak obecnie polski napastnik. Co ciekawe, nigdy w trakcie swojej kariery nie zdarzyło mu się zaliczyć na tyle świetnego początku sezonu w lidze. Nic dziwnego, że na całym świecie mówi się o doskonałej dyspozycji polskiego napastnika..

Obrazy ZeStadionu"Kibice mogą znienawidzić Krzysztofa Piątka". Znany ekspert mówi o grze polskiego napastnikaCzytaj dalej

Reprezentacja Polski może czerpać korzyści z formy kapitana

Dziś kapitan reprezentacji Polski dwukrotnie trafił do siatki, podwyższając swoją liczbę trafień w Bundeslidze do dziewięciu. Daje mu to rewelacyjną średnią 1,8 gola na spotkanie. Tak dobrych statystyk nie mają obecnie ani Leo Messi, ani Cristiano Ronaldo. To mówi bardzo wiele o świetnej dyspozycji Lewandowskiego. Kapitan naszej kadry spisuje się świetnie w barwach Bayernu.

Jego świetny start w rozgrywkach ligowych można nazwać historycznym. Od dziewiętnastu lat żadnemu piłkarzowi nie udało się strzelić gola w każdym z pięciu pierwszych spotkań ligowych. Robert Lewandowski utrzymuje rekordową skuteczność, dzięki czemu bardzo trudno będzie dogonić go w walce o koronę króla strzelców w tym sezonie. Zanosi się na kolejny świetny sezon Polaka.

My możemy w tym momencie jedynie trzymać kciuki, by dobra dyspozycja polskiego napastnika utrzymała się w kolejnych spotkaniach. Nic nie wskazuje na to, by jego forma miała nagle ulec pogorszeniu. Jeżeli sytuacja się utrzyma, Lewandowski może zaliczyć najlepszy sezon w swojej karierze i pobić wiele innych rekordów Bundesligi. Liczymy na to, że i reprezentacja Polski skorzysta na jego fantastycznej dyspozycji.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News