Reprezentacja Polski przegrała z Algierią
Ze Stadionu
Autor Wojciech Olszowy - 21 Grudnia 2020

Bardzo słaby mecz reprezentacji Polski. Przegraliśmy z Algierią, nieudany sparing w Cetniewie

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej wróciła do grania po jedenastu miesiącach przerwy. Nie był to udany powrót dla naszych szczypiornistów. W sparingu, który odbył się w Cetniewie, Polacy przegrali z Algierią 23:26. W składzie zabrakło kilku kluczowych graczy.

  • Reprezentacja Polski szczypiornistów przegrała z Algierią 23:26
  • Był to pierwszy mecz od prawie roku
  • Kadra przygotowuje się do styczniowych mistrzostw świata
  • We wtorek rewanż z Algierczykami.

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej ma za sobą trudny powrót do grania. W pierwszym po prawie roku przerwy meczu nasi szczypiorniści przegrali z zespołem Algierii. Szansa na rewanż już kolejnego dnia. Kadra zaczyna przygotowania do mistrzostw świata.

Reprezentacja Polski wraca do grania

Ostatni mecz, jaki rozegrali nasi szczypiorniści to pojedynek ze Szwedami podczas styczniowych mistrzostw Europy. Polacy przegrali wówczas 26:28. Było to ich ostatnie spotkanie na tym turnieju. Wcześniej przegrywali ze Szwajcarami oraz Słoweńcami i w grupie zajęli ostatnie miejsce. Ta impreza pokazała, że naszej reprezentacji wciąż daleko do dawnego poziomu. Odkąd odeszła złota generacja naszych szczypiornistów - Sławomir Szmal, bracia Jureccy, bracia Lijewscy, Karol Bielecki czy Mariusz Jurkiewicz - Polska spadła daleko w świecie piłki ręcznej.

Od dłuższego czasu jest walka o odzyskanie dawnego blasku reprezentacji i wprowadzane jest nowe pokolenie. W tym roku te prace zostały jednak na długo wstrzymane. Wszystkiemu jest winna pandemia koronawirusa, przez którą początkowo nie można było rozgrywać meczów. Przez to nie rozegrano choćby eliminacji do mistrzostw świata w 2021 roku. Po pewnym czasie, gdy wprowadzono nowe rozwiązania, by radzić sobie w nowej rzeczywistości, kadra wciąż była bez gry. Odwołano jesienne spotkania eliminacji do Mistrzostw Europy w 2022 roku ze Słowenią oraz Holandią.

Reprezentacja Polski rozpoczyna teraz przygotowania do styczniowych mistrzostw świata, które odbędą się w Egipcie. Awans wywalczyli dzięki "dzikiej karcie". Polacy zagrają tam w grupie z Tunezją, Brazylią oraz Hiszpanią. O awans może być trochę łatwiej, gdyż do kolejnej fazy przejdą trzy ekipy. Drużyna Tunezji powinna być w zasięgu naszej reprezentacji.

Gdy dowiedzieliśmy się, z kim spokrewniony jest Kamil Stoch, złapaliśmy się za głowy. Chodzi o wielkiego PolakaGdy dowiedzieliśmy się, z kim spokrewniony jest Kamil Stoch, złapaliśmy się za głowy. Chodzi o wielkiego PolakaCzytaj dalej

Reprezentacja Polski przegrywa z Algierią

Teraz mają miesiąc na przygotowanie formy na mundial. Polacy właśnie rozpoczęli zgrupowanie w Cetniewie, a mecz z Algierią był pierwszym sprawdzianem drużyny Patryka Rombla. Kadra niestety oblała ten test. Po pierwszej połowie był remis 12:12. W drugiej części gry lepsi już byli goście, którzy ostatecznie wygrali 26:23.

Nie był to jednak sparing w warunkach, o których marzyłby trener. Nie miał on do dyspozycji pięciu zawodników najlepszego, polskiego zespołu, czyli Łomży Vive Kielce, brakowało też trzech graczy Wisły Płock. Ci pierwsi przebywają obecnie na kwarantannie, gdyż wykryto koronawirusa u szkoleniowca Vive, Tałanta Dujszebajewa. Ci drudzi natomiast pauzowali ze względu na decyzję Rombla. Dodać także trzeba, że w starciu z Algierią na boisku był tylko jeden zawodnik z lig zagranicznych - Patryk Walczak z Vardaru Skopje. Algierczycy jednak także nie mieli w swoim składzie swoich najlepszych graczy.

W miejsce nieobecnych szansę dostało sporo debiutantów. Swój pierwszy występ rozegrali Bartłomiej Bis, Jakub Skrzyniarz, Kacper Adamski, Arkadiusz Ossowski, Dawid Fedeńczak i Szymon Działakiewicz. Ten ostatni szczególnie dobrze zapamięta to spotkanie, gdyż był najskuteczniejszym zawodnikiem polskiego zespołu.

Szansę na rewanż Polacy mają już we wtorek. Rywalem ponownie będą Algierczycy. Potem czeka nas przerwa świąteczna, po której kadra wróci do gry 28 grudnia. Wtedy zagrają ponownie z Algierczykami, a następnego dnia z Rosjanami. Ostatnimi sprawdzianami przed mundialem będą mecze eliminacji do mistrzostw Europy, które odbędą się na początku stycznia.

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

d

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News