Reprezentacja Polski
zestadionu.pl
Autor Mateusz Wysokiński - 23 Lutego 2020

Wielki sukces polskich sportowców. Stanęli na podium Pucharu Świata

Reprezentacja Polski w saneczkarstwie nigdy nie uchodziła za światowego potentata. Mimo że w trakcie dzisiejszego występu Wojciecha Chmielewskiego i Jakuba Kowalewskiego nikt na nich nie stawiał, to Polacy zaliczyli historyczny występ i stanęli na podium Pucharu Świata.

Reprezentacja Polski w saneczkarstwie pokazała się dzisiaj z jak najlepszej strony. Polacy, którzy nie byli faworytami Pucharu Świata w Winterbergu zajęli historyczne, trzecie miejsce. Tak dobrego rezultatu polskich saneczkarzy jeszcze nie widzieliśmy. Wiele wskazuje na to, że polskie sporty zimowe zyskały kolejnych bohaterów w postaci Wojciecha Chmielewskiego i Jakuba Kowalewskiego.

Stefan Kraft oszukiwał w trakcie konkursu Pucharu Świata? Media publikują kontrowersyjne nagranie (WIDEO)Stefan Kraft oszukiwał w trakcie konkursu Pucharu Świata? Media publikują kontrowersyjne nagranie (WIDEO)Czytaj dalej

Reprezentacja Polski odniosła historyczny sukces. Świetna postawa w trakcie zawodów w Winterbergu

Start polskich sportowców w trakcie zawodów w Winterbergu odbył się w dość sensacyjnych okolicznościach. Swój udział w zawodach odwołały reprezentacje Niemiec i Austrii. Wszystko przez zły stan nawierzchni toru saneczkowego, w trakcie którego sportowcy odnosili kontuzje. Mimo złych warunków nie wszystkie reprezentacje dołączyły do bojkotu, a Polacy zanotowali historyczny rezultat. Już pierwszy ślizg Chmielewskiego i Kowalewskiego zapowiadał, że sportowcy są w formie.

Reprezentanci kraju zajmowali trzecie miejsce i prawie jasne stało się, że powalczą o podium. Po drugim ślizgu byli co prawda na piątej lokacji, ale biorąc pod uwagę pierwszą serię ślizgów, ukończyli zawody na piątym miejscu.

Maciej Kot kontynuuje zwycięską passę. Brawo, jesteśmy dumniMaciej Kot kontynuuje zwycięską passę. Brawo, jesteśmy dumniCzytaj dalej

Rosjanie wygrali

Do zwycięstwa brakowało Polakom jednak dość dużo. Świetne ślizgi zaliczyła obsada rosyjskich saneczkarzy w składzie Aleksandr Denisewi Władisłław Antonow. Trzeba jednak przyznać, że Polacy jeszcze tak dobrze nie radzili sobie dobrze w saneczkarstwie.

Wyniki zawodów Pucharu Świata w Winterbergu

1. Aleksandr Denisew/Władisłław Antonow (Rosja) - 1.33,622

2. Oskars Gudramovics/Peteris Kalnins (Łotwa) - 1.34,230

3. Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski (Polska) - 1.34,385.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Straszne odkrycie celników. Przecierali oczy, nie mogli uwierzyć w zawartość paczki
  2. Niepokojąca wizja Jackowskiego. Przepowiada pożar w Warszawie
  3. Znamy powołania Michala Doleżala na konkurs Pucharu Świata. Jedna duża sensacja
  4. Ten cios zakończył marzenia Wildera. Makabryczne uderzenie, przejdzie do historii (WIDEO)
  5. Maciej Kot kontynuuje zwycięską passę. Brawo, jesteśmy dumni
  6. Przez tydzień piła wodę po ogórkach kiszonych. Osłupiała już 2 dnia widząc spektakularne efekty

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News