Reprezentacja Polski
Autor Bartosz Goluch - 23 Lipca 2020

Wydawało się, że Polacy są na kolanach. Biało-czerwoni odwrócili losy meczu i pokonali Niemców

Reprezentacja Polski zafundowała kibicom prawdziwy thriller. Podopieczni Vitala Heynena przegrywali już 0:2 z Niemcami, jednak zdołali powrócić do rywalizacji i w pięknym stylu pokonać rywali. O wyniku rywalizacji przesądziła zmiana składu, którą przeprowadził po drugim secie belgijski szkoleniowiec.

Sparing z Niemcami był dla Polaków pierwszym meczem od 281 dni. Tak długa przerwa rzecz jasna była spowodowana pandemią koronawirusa i "zamrożeniem" rywalizacji siatkarzy. Biało-czerwoni nie rozpoczęli gry po długiej pauzie najlepiej, ale zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Radosław Majdan nie zamierza ochrzcić swojego dziecka. Zaatakował także Kościół, jego słowa obraziły tysiące PolakówRadosław Majdan nie zamierza ochrzcić swojego dziecka. Zaatakował także Kościół, jego słowa obraziły tysiące PolakówCzytaj dalej

1. Śmierć w rodzinie Wałęsów przyszła nagle, bez ostrzeżenia. Śledczy ustalili czy popełnił samobójstwo
  2. Rząd przekazał wiadomość dla tysięcy Polaków. Decyzja zapadła ostatecznie
  3. Uciekali przed horrorem. Mieli tylko jedno wyjście. Dramat w Europie. Nagranie wbija w fotel

Reprezentacja Polski wraca do gry. Ciężki bój z Niemcami

Heynen na pierwszą partię desygnował do gry Fabiana Drzyzgę, Macieja Muzaja, Bartosza Kwolka, Tomasza Fornala, Damiana Wojtaszka, Norberta Hubera i Jana Nowakowskiego. Ten skład nie spisał się najlepiej i przegrał dwie pierwsze partie (18:25 i 23:25). Na wyróżnienie zasługuje Tomasz Fornal, który zdobył 6 punktów.

W trzecim secie na parkiet wkroczyli "starzy wyjadacze": Bartosz Kurek, Wilfredo Leon, Bartosz Bednorz, Paweł Zatorski, Grzegorz Łomacz i Karol Kłos. Na boisku pozostał Norbert Huber. Obraz gry zmienił się błyskawicznie, a sporą rolę odegrała w tym atomowa zagrywka Leona, Kurka i Bednorza. Dwie kolejne partie zakończyły się dosyć gładkim zwycięstwem Polaków (25:17, 25:22).

Media podały tragiczną wiadomość. Nie żyje Mikołaj KubicaMedia podały tragiczną wiadomość. Nie żyje Mikołaj KubicaCzytaj dalej

Tie-break bez emocji

Reprezentacja Polski nie dała szans Niemcom również w piątym secie. Nasi siatkarze błyskawicznie odjechali rywalom, a przy stanie 6:2 trener Giani poprosił o przerwę. Jego zabiegi na nic się jednak nie zdały, a Polacy wygrali pewnie 15:10.

Mecz z Niemcami był pierwszym z serii czterech sparingów, jakie rozegrają biało-czerwoni. W czwartek nasi ponownie zmierzą się z zachodnimi sąsiadami, natomiast 26 i 27 lipca zagrają dwa mecze z Estonią.

Polska - Niemcy 3:2 (18:25, 23:25, 25:17, 25:22, 15:10)

3. Wielki dzień Agnieszki Radwańskiej. Ogromna radość w rodzinie polskiej gwiazdy (FOTO)