Reprezentacja Polski holandia kibice
Instagram - laczynaspilka
Autor Łukasz Kowalski - 25 Czerwca 2020

Absurdalna decyzja rozwścieczyła Polaków. Dostaną zakaz dopingowania reprezentacji. Komiczne przepisy

Reprezentacja Polski we wrześniu wyjazdowym meczem z Holandią ma rozpocząć drugą edycją Ligi Narodów. W środę premier Holandii ogłosił, że od 1 września wydarzenia sportowe w tym kraju będą mogły się odbywać z udziałem publiczności. Są jednak pewne haczyki.

Reprezentacja Polski we wrześniu po 10 miesiącach przerwy wróci na boiska. 4 września w Holandii Polacy rozpoczną rozgrywki w drugiej edycji Ligi Narodów. W środę premier Holandii Mark Rutte potwierdził, że na trybuny będą mogli wrócić kibice. Są jednak pewne obostrzenia. Niektóre bardzo kuriozalne.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tragiczna śmierć młodej gwiazdy. Jeszcze niedawno świętowała życiowy sukces
  2. Papież Franciszek zwrócił się do Polaków. Niespodziewane słowa Głowy Kościoła
Polski gwiazdor został potrącony przez samochód. Nie mogł liczyć na pomoc, od tragedii dzielił go włos (FOTO)Polski gwiazdor został potrącony przez samochód. Nie mogł liczyć na pomoc, od tragedii dzielił go włos (FOTO)Czytaj dalej

Reprezentacja Polski zagra z Holandią przy udziale kibiców

Sytuacja epidemiczna w Holandii powoli się stabilizuje. Zanotowano tam niemal 50 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem, a ponad sześć tysięcy osób zmarło. Holenderski rząd mimo poprawiających się statystyk, ostrożnie podchodzi do kwestii odmrażania sportu i życia społecznego.

- Mamy większe możliwości, bo na co dzień zachowujemy dystans. To paradoks. Jeśli jednak pozwolimy sobie na zbyt wiele, to są duże szanse, że w przyszłości będziemy musieli wprowadzić bardziej surowe restrykcje - powiedział premier Holandii na środowej konferencji prasowej.

Zgodnie z wytycznymi wprowadzonymi przez władze Holandii kibice będą musieli zachować półtorametrowy odstęp. Co za tym idzie, stadiony takie jak Johan Cruyff ArenA czy De Kuip będą mogły zapełnić stadion w 1/3 swojej pojemności. Wprowadzono także inne ustalenia, które spotkały się z mieszanymi odczuciami kibiców.

Artur Szpilka powinien zakończyć karierę? Tak radzi mu jego znajomy, chodzi o zdrowie i życie bokseraArtur Szpilka powinien zakończyć karierę? Tak radzi mu jego znajomy, chodzi o zdrowie i życie bokseraCzytaj dalej

Kuriozalne zasady kibicowania

Jedna z zasad wprowadzoną, aby uniknąć rozprzestrzeniania się koronawirusa, jest zakaz dopingowania. Kibice w trakcie meczu musieliby powstrzymać swoje emocje i unikać chórlanego śpiewania piosenek, a także skandowania nazwisk swoich ulubionych piłkarzy. Zgodnie z tymi zaleceniami reprezentacji Polski, jeżeli 4 września pojawią się na stadionie, nie będą mogli aktywnie wspierać Biało-czerwonych.

- Z drugiej strony, gdzieś musimy zacząć. Rząd pozwoli, by na stadionach pojawiało się więcej kibiców, jeśli wszystko będzie wyglądało dobrze i zostanie sprawnie zorganizowane - powiedział Szef holenderskiej federacji piłkarskiej, Eric Gudde. Na razie nie jest wiadome czy kibice gości będą mogli wziąć udział w spotkaniach.

Polacy w drugiej edycji Ligi Narodów zmierzą się w grupie A1 z wymienioną już Holandią, a także z reprezentacjami Włoch oraz Bośni i Hercegowiny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Trzeci sondaż i trzecia porażka obecnego prezydenta. W drugiej turze brakuje mu już 3 pkt. procentowych
  2. Niebezpieczna awaria w sieci Orange. Routery i modemy mogą się palić
  3. Tragiczne informacje obiegły Polskę z samego rana. Nie żyje Lesław Skinder, był niekwestionowaną legendą dla wielu Polaków
  4. Skąpo ubrana gwiazda polskiego sportu chwali się swoim ciałem na Instagramie. Pokazała naprawdę dużo (FOTO)
  5. Justyna Żyła nagle zwróciła się prosto do Piotra Żyły. Jej niespodziewane słowa zadziwiły Polaków
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News