Reprezentacja Polski
JURE MAKOVEC/AFP/East News
Autor Bartosz Goluch - 29 Kwietnia 2020

Vital Heynen na wylocie z reprezentacji Polski. Związek odrzucił jego propozycję

Reprezentacja Polski pod wodzą Vitala Heynena prezentuje się naprawdę dobrze, a belgijski trener stał się ulubieńcem kibiców. Wiele wskazuje jednak na to, że szkoleniowiec niebawem będzie musiał rozstać się z naszą kadrą.

Jak informują WP Sportowefakty, Vital Heynen oczekuje znacznej podwyżki, ale Polski Związek Piłki Siatkowej (PZPS) nie chce zgodzić się na jego warunki. Niedawno wydawało się, że przedłużenie umowy z polską federacją jest formalnością, jednak według doniesień portalu, wcale tak nie jest.

Znany zawodnik MMA został zastrzelony. Szczegóły zbrodni mrożą krew w żyłachZnany zawodnik MMA został zastrzelony. Szczegóły zbrodni mrożą krew w żyłachCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Potwierdziły się najgorsze informacje. Legenda piłki nożnej przegrała z nowotworem, przerażające wieści
  2. Kolejne odkrycia w sprawie pandemii. To schorzenie sprawia, że chorobę przechodzi się ciężej

Reprezentacja Polski straci charyzmatycznego trenera?

Igrzyska Olimpijskie w Tokio miały zdecydować o przyszłości szkoleniowca. Ze względu na przełożenie imprezy z lata 2020 roku na 2021 rok, związek rozpoczął negocjacje z Heynenem. Wygasający 30 września tego roku kontrakt miał zostać przedłużony w ten sposób, aby Heynen mógł poprowadzić kadrę na turnieju.

Nowa umowa teoretycznie miałaby obowiązywać do mistrzostw Europy w Polsce (jesień 2021) lub nawet do mistrzostw świata 2022. Problemem są pieniądze. Wraz ze wzrostem pozycji i dobrymi wynikami kadry, Belg zażądał znacznej podwyżki w stosunku do obecnej umowy. PZPS nie jest jednak w stanie sprostać wymaganiom szkoleniowca.

Niepokojące doniesienia o zdrowiu gwiazdy Juventusu. Nie może pokonać wirusaNiepokojące doniesienia o zdrowiu gwiazdy Juventusu. Nie może pokonać wirusaCzytaj dalej

Heynen żąda podwyżki, PZPS liczy straty

Z powodu epidemii koronawirusa polski związek zanotował spore straty finansowe. To dodatkowo utrudnia trwające negocjacje. - Każdy walczy o jak najlepsze ze swojej perspektywy warunki. Szczegółów rozmów nie będę zdradzał. Trener prosił, żeby ich nie upubliczniać. Moje zdanie jest takie, że powinniśmy zachować warunki z obecnej umowy, która gwarantuje Heynenowi wyższą pensję w każdym kolejnym sezonie. Może tylko zwiększyć premie za sukcesy. Osobiście jestem za tym, żeby na tych warunkach przedłużyć umowę do mistrzostw świata w 2022 roku. Trener dostał naszą propozycję, czekamy na jego reakcję - tłumaczy w rozmowie z WP Sportowefakty prezes PZPS Jacek Kasprzyk.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Genialna wiadomość o pandemii, jakiej jeszcze nie było. Ogromny powód do radości
  2. Młody mężczyzna potrącił 17-latka na hulajnodze, nastolatek nie żyje. Tragiczny wypadek na Mazowszu
  3. Smutna wiadomość dotarła do Polski. Fani pożegnali prawdziwą legendę sportu, zmagał się z chorobą
  4. Legia Warszawa jeszcze nigdy nie miała aż takich kłopotów. "Nie jesteśmy w stanie funkcjonować"
  5. Michał Pazdan nie chce wracać do Ekstraklasy. Mocne słowa reprezentanta Polski
  6. Waloryzacja z nowymi zasadami. W trakcie pandemii rząd zmienia prawo emerytalne, obawia się nieuniknionego

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News