Reprezentacja Polski Fabiański
Sport.pl
Autor Piotr Bernaciak - 30 Września 2019

Fabiański nie zagra do końca roku? Lekarz kadry zabrał głos w sprawie kontuzji bramkarza

Reprezentacja Polski będzie musiała sobie poradzić w najbliższym czasie bez Łukasza Fabiańskiego. Bramkarz może nie zagrać nawet do końca tego roku. Informacje na temat jego urazu nie są optymistyczne.

Reprezentacja Polski w ostatnim czasie straciła jednego z bardzo ważnych członków. Pojawiły się informacje na temat poważnego urazu Łukasza Fabiańskiego, golkipera angielskiego West Hamu. Okazuje się, że jego problemy zdrowotne są na tyle poważne, że bramkarz nie będzie mógł pojawić się na najbliższym zgrupowaniu drużyny narodowej. Sytuacja zrobiła się bardzo poważna.

Oznacza to, że nasz reprezentant odpocznie do gry na dość długo. Do bramki w West Hamie z pewnością wskoczy inny golkiper, jednak trener Manuel Pellegrini odczuje brak polskiego golkipera. W ostatnich miesiącach zasłużył on na bardzo wiele pochwał w związku ze swoją świetną grą. Bramkarz uratował Młotom bardzo wiele punktów, co z pewnością nie uszło uwadze trenera.

Nie żyje 17-letni zawodnik. Zginął w wypadku na motocykluNie żyje 17-letni zawodnik. Zginął w wypadku na motocykluCzytaj dalej

Reprezentacja Polski musi zmienić bramkarza

Dziś poznaliśmy powołania do reprezentacji Polski na dwa najbliższe mecze. Na liście zabrakło Fabiańskiego, a w miejscu miejsce pojawił się Radosław Majecki z Legii Warszawa. Kibice uznali to za sporą niespodziankę, że to właśnie bramkarz klubu ze stolicy jest bezpośrednim zastępcą golkipera West Hamu w pierwszej reprezentacji. W sprawie wypowiedział się między innyi lekarz kadry.

- Łukasz doznał kontuzji mięśnia prostego uda. Czeka go kilka tygodni przerwy, ale niewykluczone, że będzie musiał pauzować nawet do końca roku. To okaże się w ciągu 7–10 dni. Jeśli mięsień będzie się zrastał, przerwa potrwa krócej. Jednak jeśli nie, Łukasz będzie musiał przejść operację i wówczas nie zagra już w tym roku - powiedział przedstawicielom mediów doktor Jacek Jaroszewski.

Reprezentacja Polski ma pewien problem

Absencja Fabiańskiego nie jest ogromną stratą, bo w drużynie jest również Wojciech Szczęsny, czyli golkiper na przynajmniej porównywalnym poziomie, więc o jakość między słupkami w naszej bramce nie ma co się obawiać. Mimo wszystko Jerzy Brzęczek stracił zawodnika, na którego zamierzał stawiać w najbliższych miesiącach. Teraz to znów Szczęsny wróci do łask selekcjonera.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News