Robert Kubica
youtube.com/f1memes
Autor Mateusz Wysokiński - 1 Marca 2020

Robert Kubica chwalony przez mistrza świata. Piękne słowa pod adresem polskiego kierowcy

Robert Kubica może się cieszyć wielkim uznaniem wśród zawodników Formuły 1. Polski kierowca, który ostatnimi czasy udowodnił, że wciąż radzi sobie na torze Formuły 1 dostał bardzo dużą pochwałę od rajdowego mistrza świata, który docenił starania Polaka. Nie da się ukryć, że takie słowa pokazują, ile Polak znaczy dla świata wyścigów samochodowych.

Robert Kubica w tym sezonie Formuły 1 jest kierowcą testowym teamu Alfy Romeo. Polak, który jest po wielu przejściach, pokazał w trakcie treningów w Barcelonie, że nadal jest w stanie osiągać wspaniałe rezultaty na torach wyścigowych. Postawa Polaka spotkała się z wielkimi gratulacjami ze strony kibiców, a swoje zdanie na temat byłego kierowcy BMW przekazał nawet rajdowy mistrz świata, który nie może ukryć swojego podziwu.

Z ostatniej chwili: Konkurs w Lahti może zostać odwołany. Fatalne informacje dla polskich skoczkówZ ostatniej chwili: Konkurs w Lahti może zostać odwołany. Fatalne informacje dla polskich skoczkówCzytaj dalej

Robert Kubica chwalony przez mistrza świata. Ważne słowa w kierunku Polaka

Osobą, która zdecydowała się skomplementować Kubicę, jest kolega z jego teamu, Kimi Raikkonen. Fiński mistrz świata w barwach Ferrari wyznał w rozmowie z polskimi mediami, że przejście kierowcy do teamu Alfy Romeo może bardzo pozytywnie wpłynąć na pracę całego zespołu i jego potencjalne sukcesy.

- To dopiero początek, bo niedawno przyszedł do drużyny, ale przecież znamy się tyle lat. Na pewno dobrze, że pojawia się ktoś ze świeżym spojrzeniem. Nowi ludzie, nowe opinie, a nawet podobne opinie, ale od kogoś z zewnątrz. Myślę, że Kubica bardzo nam pomoże. Kilka razy poprowadzi samochód, wykorzysta swoje doświadczenie w symulatorze, żeby dać nam trochę więcej szybkości. Na pewno będzie atutem - powiedział Raikkonen.

Grał w West Hamie i Rennes, zagra w Ekstraklasie. Klub potwierdza zainteresowanie byłym gwiazdorem Premier LeagueGrał w West Hamie i Rennes, zagra w Ekstraklasie. Klub potwierdza zainteresowanie byłym gwiazdorem Premier LeagueCzytaj dalej

Raikokonen uwielbia Kubicę

Fin nie kryje, że z wielką radością przyjął informację o tym, że Polak wróci do świata wyścigów. Mistrz świata nie kryje podziwu dla determinacji byłego kierowcy BMW Sauber i podkreśla, że osiągi Kubicy w trakcie sesji treningowych pokazują, że jest wielkim kierowcą.

- Kto zna Formułę wie, że najwięcej zależy od samochodu. Po Robercie było widać, że jest bardzo szybki. Niestety, miał wypadek, który pokrzyżował jego plany. Bardzo się ucieszyłem, gdy znów go zobaczyłem. Najpierw, gdy testował dla Renault, a potem gdy dokonał wielkiego powrotu do ścigania. Niestety, rok temu miał bardzo słabe auto, ale i tak dokonał czegoś wielkiego - podkreślił mistrz świata z 2007 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bilety na samolot za 34 złote. Tysiąc miejsc wyprzedanych w niecałą godzinę mimo kryzysu
  2. Koronawirus w Polsce. Ćwiczenia na Mazowszu, szpitale szykują polowe izby przyjęć
  3. Fatalne wieści w sprawie kontuzji Lewandowskiego. Może wrócić znacznie później, niż zakładano
  4. Krzysztof Piątek wściekły po strzelonym golu. Polak nie był zadowolony z występu
  5. Stefan Kraft zostanie ukarany za oszustwo w trakcie Pucharu Świata? Mamy decyzję władz federacji
  6. Nie dał się oszukać w Biedronce. Zapłacił 10 złotych mniej za identyczne produkty

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News