Robert Kubica
Piotr Molecki/East News
Autor Wiadomości Ze Stadionu - 3 Czerwca 2020

Robert Kubica może znowu wystartować w Formule 1. Stanął przed niespodziewaną szansą

Robert Kubica może niebawem dołączyć do kierowców Formuły 1! Obecnie jest jedynie rezerwowym, ale najnowsze rozporządzenia mogą sprawić, że Kubica wsiądzie do bolidu i wyjedzie na tor.

W tym sezonie Kubica jest kierowcą Alfa Romeo Racing Orlen. Nie oznacza to jednak, że nie wystąpi w żadnym z wyścigów Grand Prix Formuły 1. Władze F1 po ogłoszeniu zaktualizowanego kalendarza na ten rok poinformowały bowiem, że w przypadku wykrycia koronawirusa u jakiegokolwiek zawodnika, zastąpi go niezwłocznie kierowca rezerwowy. To otwiera szansę dla Polaka.

Kamil Stoch wściekły na polskich kibiców. To niewiarygodne, co mu zrobiliKamil Stoch wściekły na polskich kibiców. To niewiarygodne, co mu zrobiliCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tragiczny wypadek reprezentantki Polski. Zawodniczka walczy o życie
  2. Wideo - Cała Polska szuka kierowcy, który uziemił Lotnicze pogotowie ratunkowe. Wyznaczono nagrodę

Robert Kubica skorzysta na przepisie?

Najbardziej prestiżowy cykl wyścigów w tym roku wystartuje z opóźnieniem. Wszystko z powodu pandemii koronawirusa. Kierowcy ruszą na start w Austrii, gdzie tydzień po tygodniu odbędą się dwa wyścigi serii Grand Prix. Kolejne wyścigi F1 nie zostaną odwołane nawet jeśli któryś z kierowców zarazi się COVID-19. Wówczas jego miejsce zajmie kierowca rezerwowy, a właśnie taką funkcję w Alfa Romeo Racing Orlen pełni Robert Kubica.

Władze Formuły 1 przygotowały szczegółowe wytyczne, które regulują zasady funkcjonowania cyklu w czasie pandemii koronawirusa i wyścigami organizowanymi w czasie ryzyka zakażenia. - Ten zestaw wytycznych liczy jakieś 80-90 stron. Jestem przekonany, że zawiera procedury postępowania we wszystkich możliwych przypadkach zagrożenia koronawirusem, jakich oby było jak najmniej - informuje szef F1 Chase Carey.

Mateusz Borek podpisał kontrakt z TVP. Stacja zapowiada wielki showMateusz Borek podpisał kontrakt z TVP. Stacja zapowiada wielki showCzytaj dalej

Doświadczenie Kubicy zaprocentuje?

Polski kierowca spędził w Formule 1 jako kierowca startowy 6 sezonów: 4 w barwach BMW Sauber i po jednym jako kierowca Renault oraz Williamsa. W 2008 roku, jako reprezentant BMW wygrał GP Kanady.

Świetnie rozwijającą się karierę Roberta Kubicy przerwał wypadek podczas rajdu Ronde di Andora w 2011. Na szczęście polski kierowca dzięki dużej determinacji i skutecznej rehabilitacji wrócił do ścigania. Po poważnej kontuzji ponownie ścigał się w F1 i został mistrzem świata formuły WRC 2.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromne zagrożenie na południu Polski. Może być jeszcze gorzej, trzeba mieć się na baczności
  2. 600 plus dla pracujących, 400 dla niepracujących? Co będzie dalej z 500 plus?
  3. Nie żyje Piotr Rocki. Nocą legenda Ekstraklasy przegrała walkę z chorobą
  4. Kto jest najbogatszym piłkarzem na świecie? Wielkie zaskoczenia w pierwszej dziesiątce
  5. Gwiazda reprezentacji Polski leczyła się u psychiatry. Choroba zaatakowała niedawno
  6. Wojsko przejmie bezrobotnych. 3 tys. zł za miesiąc szkolenia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News