Robert Kubica
YouTube - Radio Zet
Autor Mateusz Wysokiński - 4 Marca 2020

Robert Kubica został oszukany? Oficjalny protest byłego zespołu Polaka

Robert Kubica mógł zostać oszukany przez organizatorów Formuły 1? Fédération Internationale de l’Automobile jest oskarżana o sprzyjanie rywalom Polaka w trakcie poprzedniego sezonu. Drużyna Williamsa, a więc teamu, w którym przed rokiem jeździł Polak, zgłosiła oficjalny protest w sprawie. Takiego skandalu świat sportów motorowych nie widział od dawna.

Robert Kubica nie będzie wspominał dobrze swojej przygody z Williamsem. Mimo że Brytyjczycy umożliwili polskiemu kierowcy powrót na wyścigowy tor, to jego występy dawały dużo do życzenia. Okazuje się, że przyczyną słabych Polaka mogło być oszustwo, jakiego miała dopuścić się konkurencja jego teamu. Skandal w Formule 1 nabrał na sile, a coraz większa liczba teamów składa protest przeciwko działaniom FIA.

Zapadła decyzja w sprawie śmierci Dawida Kosteckiego. Prokuratura ma wątpliwościZapadła decyzja w sprawie śmierci Dawida Kosteckiego. Prokuratura ma wątpliwościCzytaj dalej

Robert Kubica i reszta kierowców ofiarami oszustwa? Oficjalny protest Williamsa

Brytyjski team zdecydował się na zaprotestowanie przeciwko praktykom FIA, której zarzucono dogadywanie się z teamem Scuderia Ferrari. Federacja odpowiedzialna za organizację wyścigów na torach Formuły 1 miała porozumieć się z teamem Ferrari w sprawie ich technologii. Kierowcy reszty zespołów uskarżali się w zeszłym sezonie, że włoska drużyna posługuje się niezatwierdzonym silnikiem i manipuluje systemem pomiaru paliwa.

FIA zaczęło dochodzenie w sprawie, ale po kilku miesiącach wydało komunikat, że porozumiało się z teamem Scuderia Ferrari i nie pokazało wyników badań i dochodzenia w sprawie. Drużyna Williamsa, podobnie jak reszta teamów wydała oświadczenia w sprawie zachowania włoskiej konkurencji i praktycznie wszyscy, w tym Williams, ogłosili protest.

Hitowy transfer lidera reprezentacji Polski. Nasz zawodnik dołączy do gigantaHitowy transfer lidera reprezentacji Polski. Nasz zawodnik dołączy do gigantaCzytaj dalej

Oficjalne oświadczenie teamów

Prostest, który został podpisany przez team Williamsa, McLaren Racing, Mercedes-Benz, Racing Point, Red Bull Racing, Renault oraz Alpha Tauri dość jasno przedstawia żal względem FIA i jej pobłażliwego zachowania względem teamu Scuderia Ferrari.

- Jesteśmy zaskoczeni i zszokowani oświadczeniem FIA z piątku 28 lutego, dotyczącym dochodzenia w sprawie jednostki napędowej Formuły 1 Scuderia Ferrari. Międzynarodowy organ sportowy ma obowiązek działać zgodnie z najwyższymi standardami zarządzania, uczciwości i przejrzystości. Po miesiącach dochodzeń, które FIA podjęło dopiero po zgłoszonych przez inne zespoły zastrzeżeniach, stanowczo sprzeciwiamy się, aby FIA zawierało poufne porozumienie ugodowe z Ferrari. W związku z tym oświadczamy publicznie, że oczekujemy pełnego ujawnienia informacji, aby udowodnić, że FIA traktuje wszystkich zawodników uczciwie. Robimy to w imieniu fanów, uczestników i interesariuszy F1. Zastrzegamy sobie prawo dochodzenia roszczeń prawnych w ramach procesu przeciw FIA przed właściwymi sądami - czytamy w proteście teamów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wykolejenie superszybkiego pociągu. 21 osób rannych, akcja helikoptera, porażające wiadomości z Europy
  2. Rodzina, fani i przyjaciele żegnają Pawła Królikowskiego. Tłumy na pogrzebie uwielbianego aktora
  3. Dawid Kubacki usłyszał fatalną wiadomość. Potężny cios dla polskiego skoczka
  4. Cristiano Ronaldo został nagrany w przerwie spotkania. Był pewny, że nikt go nie widzi (WIDEO)
  5. Nie żyje jeden z najbardziej utytułowanych sportowców w historii Polski. Był prawdziwą legendą
  6. Robert Makłowicz błaga Polaków o pomoc. Potrzebne są duże pieniądze

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News