Robert Kubica
Instagram/Robert Kubica
Autor - 21 Stycznia 2020

Robert Kubica zasiądzie na nowo w F1? Jego team przygotował mu niespodziankę

Robert Kubica w przyszłym sezonie nadal będzie miał związek z Formułą 1. To dzięki temu, że został kierowcą rozwojowym Alfa Romeo Racing Orlen. Jego team przygotował dla niego niespodziankę.

Robert Kubica w nadchodzącym sezonie Formuły 1 będzie kierowcą rozwojowym Alfa Romeo Racing Orlen. Oznacza to, że nie będzie pojawiał się na torach razem z największymi gwiazdami tego sportu, ale będzie starał się doskonalić sprzęt swojego nowego teamu.

Niesamowity wyczyn Dawida Kubackiego. Przecieramy oczy ze zdziwienia, jest najlepszyNiesamowity wyczyn Dawida Kubackiego. Przecieramy oczy ze zdziwienia, jest najlepszyCzytaj dalej

Robert Kubica będzie miał nowy bolid

Co istotne, Alfa Romeo Racing Orlen ma wobec niego duże plany. Niewykluczone, że w sezonie 2021 Kubica będzie regularnie jeździł w F1. Na razie musi pogodzić się z rolą kierowcy rezerwowego. Będzie jednak regularnie testował sprzęt swojej drużyny. A szef zespołu zapowiedział, że przygotowano zupełnie nowy samochód.

- Zamierzamy stworzyć całkowicie nowy samochód. Chcemy zyskać jeszcze więcej, ale osobną rzeczą są punkty, a osobną tempo. Zobaczymy, jak to będzie wyglądać, ale sądzę, że mamy dobre podstawy na najbliższy sezon. Musimy poprawiać się na bazie doświadczeń zdobytych w ubiegłym roku i zrozumieć, co dokładnie wydarzyło się, że w pewnych momentach byliśmy z tyłu - przyznał Frederic Vasseur.

Robert Kubica na razie jest tylko rezerwowym

W F1 jeździć będą Kimi Raikkonen oraz Antonio Giovinazzi. Obu zawodnikom wraz z końcem 2020 roku kończą się kontrakty z Alfą Romeo, do tego Fin regularnie wspomina o końcu kariery. To może oznaczać, że Kubica szybko wróci na tory.

- Jestem kierowcą rezerwowym, ale też kierowcą rozwojowym i testowym. Będę miał szanse prowadzić bolid F1 i ze swojej roli będę chciał się wywiązywać jak najlepiej. W razie problemów jednego z kierowców podstawowych ja będę zastępcą, ale oczywiście nikomu źle nie życzymy - powiedział Robert Kubica w rozmowie z TVP Sport. Na ten moment Polak bardziej skupia się na startach w DTM.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili. Polacy zagrają o posadę trenera. Dramatyczna sytuacja drużyny
  2. Dramat gwiazdora Legii. Kibice wstrzymali oddech, niebezpieczeństwo było bardzo blisko
  3. Znany klub uczci pamięć zmarłego piłkarza. Wzruszające sceny, kibice nie będą mogli powstrzymać łez
  4. Z ostatniej chwili. Znamy skład reprezentacji Polski przed konkursem w Zakopanem. Nie brakuje niespodzianek
  5. Reprezentant Polski zmienia klub. Mógł być legendą, wybrał wielkie pieniądze
  6. Radosna nowina od Piotra i Justyny Żyłów. W sieci pojawiło się zaskakujące zdjęcie
  7. Albert Wójcik - przedsiębiorca i twórca inicjatywy STOP Sadystom
  8. Biznesinfo - portal biznesowy grupy mediowej Iberion
  9. Iberion - grupa mediowa przyszłości
  10. Pikio - flagowy portal grupy mediowej Iberion

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News