Robert Kubica rodzina tata Formuła 1
Piotr Molecki/East News
Autor Piotr Bernaciak - 27 Października 2020

Mało kto wie, kto jest rodziną Roberta Kubicy. Tysiące Polaków nie mogą uwierzyć, czym zajmuje się jego tata

Robert Kubica przez wiele lat występował w Formule 1, dzięki czemu cieszył się szacunkiem wielu kibiców. Trzeba w końcu wykazać się wielkimi umiejętnościami, by w niej startować. Niewiele osób zna ważny fakt z życia prywatnego naszego kierowcy.

Robert Kubica od wielu lat uchodzi za jednego z najsympatyczniejszych polskich sportowców i wielu rodaków twierdzi, że zwyczajnie trudno jest nie darzyć go szacunkiem w związku z wielkimi sukcesami, jakie niegdyś osiągnął. Przez lata występował on w Formule 1.

Niewiele osób zna jednak bardzo ważny szczegół z życia prywatnego sportowca. Okazuje się bowiem, że jego najbliższa rodzina ma ogromny związek z Formułą 1, i to niezależnie od samego Roberta. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego faktu.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Jakub Błaszczykowski czaruje jak za najlepszych lat. Co za bramka w Ekstraklasie, ręce składają się do oklasków (WIDEO)
  2. Mateusz Morawiecki właśnie ogłosił swoje decyzje. Pilna wiadomość do wszystkich Polaków
  3. Kamil Stoch grzmi przed nowym sezonem Pucharu Świata. "Cel uświęca środki", może zostać najlepszym w historii
Z ostatniej chwili. Nie żyje Józef Klimza, media podały najgorsze wiadomości, tysiące Polaków w żałobieZ ostatniej chwili. Nie żyje Józef Klimza, media podały najgorsze wiadomości, tysiące Polaków w żałobieCzytaj dalej

Robert Kubica od lat liczy na wsparcie wielu osób

Od pewnego czasu Robert Kubica nie jeździ już w Formule 1, choć wciąż pozostaje kierowcą rezerwowym i nie jest całkowicie wykluczone, że jeszcze kiedyś zobaczymy podczas wyścigu. Nawet włodarze poszczególnych zespołów wciąż wierzą, że byłby on dobrym zastępstwem.

Niewiele osób wie jednak, czym zajmował się tata znanego kierowcy. Robert Kubica najczęściej o nim nie wspominał, jednak okazuje się, że mężczyzna miał zajęcie, które było blisko związane z Formułą 1. Polscy kibice w większości jednak o nim nie wiedzieli.

Okazuje się, że pan Artur Kubica także był żywo zainteresowany Formułą 1 na długie lata przed tym, jak zadebiutował w niej jego syn. Robert Kubica zaliczył debiut w Formule 1 po tym, jak pasją do tych zawodów zaraził go tata.

Artur Kubica w przeszłości zajmował się organizowaniem wyjazdów na wyścigi popularnej serii wyścigów. Działo się to jednak przed tym, jak Robert Kubica po raz pierwszy pojawił się na torze. Oczywiste jest, że po jego debiucie zainteresowanie wyjazdami na zawody znacznie wzrosło.

Co ciekawe, młody Robert już od najmłodszych lat życia był zafascynowany wyścigami. Przez pewien czas mieszkał we Włoszech, gdzie regularnie śledził zawody. To właśnie tam, w wieku 12 lat, po raz pierwszy obejrzał wyścig Grand Prix Węgier.

Nieprawdopodobna wiadomość od TVN. Robert Lewandowski został gwiazdą nowego serialu stacjiNieprawdopodobna wiadomość od TVN. Robert Lewandowski został gwiazdą nowego serialu stacjiCzytaj dalej

Robert Kubica dziś nie występuje w Formule 1

Dziś Robert Kubica nie występuje już w Formule 1, jednak mimo wszystko wciąż uznawany jest za jednego z najważniejszych kierowców ostatnich lat. Odnosił on spore sukcesy i mówiło się o jego możliwych zwycięstwach, zanim doszło do strasznego wypadku.

Mimo wszystko Polakowi udało się wrócić do rywalizacji, czym zyskał ogromny szacunek wśród fanów na całym świecie. Choć same wyniki nie były zadowalające, to mimo wszystko cel Roberta Kubicy został spełniony.

Pozostaje mieć nadzieję, że w kolejnych latach uda mu się jeszcze wrócić za kierownicę podczas zawodów Grand Prix.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 1500 zł od rządu co miesiąc. Sejm zdecydował, jakie są warunki?
  2. Naukowcy nie mogą uwierzyć. Na księżycu Saturna jest "bardzo dziwna cząsteczka", wyjątkowe odkrycie
  3. Justyna Żyła znów zaskoczyła całą Polskę. Nie będzie już więcej kontrowersji? Piotr Żyła i tysiące Polaków odetchną z ulgą
  4. Kapitalny gol reprezentanta Polski. Huknął jak z armaty, Polak bohaterem, Jerzy Brzęczek da mu więcej szans?
  5. Genialny Robert Lewandowski. Znowu dominował, Eintracht na kolanach, trzy bramki Polaka
  6. Podjedziesz pod dystrybutor i się porządnie zdziwisz. Wpływ pandemii jest jeszcze większy
  7. Washington Post: otrzymał 27 ciosów nożem, bo poprosił o założenie maseczek

Test maseczek ochronnych - który rodzaj jest najskuteczniejszy?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News