Robert Lewandowski
Instagram/_rl9
Autor Bartosz Goluch - 3 Lutego 2020

Wzruszające słowa Roberta Lewandowskiego o zmarłym ojcu. "Mam nadzieję, że patrzy z góry"

Robert Lewandowski zgodnie z przewidywaniami zdobył tytuł piłkarza roku tygodnika "Piłka Nożna". As Bayernu Monachium wygłosił wzruszające przemówienie, w którym wspomniał o ojcu, który zmarł, gdy Lewy był jeszcze nastolatkiem.

Napastnik Bayernu Monachium sięgnął po laur po raz ósmy. Na gali tygodnika "Piłka Nożna" pojawił się jednak po raz pierwszy od 12 lat. Wówczas odebrał statuetkę dla najlepszego ligowca. Podczas tegorocznej gali Robert Lewandowski przemawiał dwukrotnie. Najpierw odebrał nagrodę dla najlepszej drużyny roku, która została przyznana Reprezentacji Polski. W kolejnej odsłonie Lewy przyjął laur najlepszego piłkarza roku. Odbierając nagrodę podziękował swoim rodzicom.

Lukas Podolski przerywa milczenie. Dlatego nie przeszedł do Górnika ZabrzeLukas Podolski przerywa milczenie. Dlatego nie przeszedł do Górnika ZabrzeCzytaj dalej

Robert Lewandowski nie zapomina o swoim ojcu

- Jestem wdzięczny rodzicom za włożony wysiłek. Mimo pracy i codziennych obowiązków poświęcali swój czas i zawozili mnie na treningi. Pracowali jako nauczyciele wychowania fizycznego. Mama zresztą robi to do dziś. Chcieli żebym mógł robić to co kocham, oni to robili z pasji. Zawsze będę żałował, że tata nigdy nie widział moich występów na żywo. Odszedł, kiedy stawiałem pierwsze kroki w seniorskiej piłce. Mam nadzieję, że teraz patrzy na moje występy z góry - powiedzial.

Robert Lewandowski podziękował za nagrodę również na swoim Instagramie. Podkreślał, że zdobyty tytuł stanowi dla niego motywację do dalszej pracy i jeszcze większego wysiłku. - Dziękuję wszystkim kibicom za wsparcie, dzięki Wam jestem silniejszy - czytamy.

"Piłka Nożna" bardziej łaskawa dla Roberta Lewandowskiego

Przypomnijmy, że poprzednia wielka gala zakończyła się dla kapitana Reprezentacji Polski sporym rozczarowaniem. Nieoczekiwanie najlepszego strzelca Biało-Czerwonych w plebiscycie na sportowca roku "Przeglądu Sportowego" wyprzedził żużlowiec Bartosz Zmarzlik. Decyzja czytelników wzbudziła spore kontrowersje, ale napastnik Bayernu przyjął ją ze spokojem.

Robert Lewandowski w tym sezonie znajduje się w morderczej dyspozycji. We wszystkich rozgrywkach strzelił 33 w 28 meczach. Jego Bayern Monachium w ten weekend wskoczył na pierwsze miejsce w Bundeslidze i wciąż liczy się w rywalizacji o Ligę Mistrzów. Lewy będzie miał również sporo do udowodnienia podczas tegorocznego Euro, gdzie Reprezentacja Polski zmierzy się z Hiszpanią, Szwecją oraz zwycięzcą ścieżki B barażów Ligi Narodów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Neymar dostał najgłupszą kartkę w historii futbolu. Powód całkowicie niezrozumiały
  2. Niesamowity wyczyn Cristiano Ronaldo. Powtórzył legendarne osiągnięcie, co za zawodnik
  3. Puchar Świata. Jest nowa klasyfikacja generalna. Polacy bardzo wysoko
  4. Nowy rekord Polski w skokach narciarskich. Niesamowity skok, ręce składają się do oklasków
  5. Michal Doleżal ogłosił skład Polaków na turniej w Willingen. Spora niespodzianka
  6. Ogromne pieniądze dla Dawida Kubackiego. Dobra forma pozwoliła zarobić mu fortunę, przecieramy oczy ze zdumienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News