Robert Lewandowski
Facebook Robert Lewandowski
Autor Mateusz Dziubiński - 10 Stycznia 2021

Robert Lewandowski wychwala Polaków przed Niemcami. “Każdy sukces moich rodaków nagłaśniam w Bayernie”

Robert Lewandowski w sobotni wieczór odebrał nagrodę dla Sportowca Roku 2020 w plebiscycie “Przeglądu Sportowego”. Napastnik Bayernu Monachium wyprzedził Igę Świątek, a także Kamila Stocha, którzy zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski udzielił wypowiedzi dla organizatora konkursu, w której zdradził, na kogo sam głosował. Wyznał także, że będąc w Niemczech, stara się propagować polski sport.

  • Robert Lewandowski został wybrany Sportowcem Roku 2020 “Przeglądu Sportowego”
  • Piłkarz wyprzedził Igę Świątek i Kamila Stocha
  • Zwycięzca plebiscytu wyznał, komu on oddał swój głos

Robert Lewandowski może cieszyć się z kolejnej prestiżowej nagrody. Piłkarz został wybrany Sportowcem Roku 2020 w plebiscycie “Przeglądu Sportowego”. Zwycięzca wyznał, komu on przyznałby tę nagrodę.

Robert Lewandowski Sportowcem Roku 2020 “Przeglądu Sportowego”

W sobotę odbyła się uroczysta Gala Mistrzów Sportu. Jak co roku poznaliśmy rozstrzygnięcie plebiscytu organizowanego przez “Przegląd Sportowy” na Sportowca Roku. Tym razem równych nie miał sobie Robert Lewandowski.

Kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski w minionych miesiącach wygrał wszystkie najcenniejsze trofea klubowej piłki nożnej. Lewandowski sięgnął z Bayernem Monachium m.in. po Ligę Mistrzów, Superpuchar Europy, czy mistrzostwo Niemiec. Polak był również najlepszym strzelcem w niemal wszystkich rozgrywkach.

W głosowaniu kibiców Lewandowski wyprzedził Igę Świątek, która w 2020 roku jako pierwsza Polka wygrała turniej zaliczany do Wielkiego Szlema. 19-latka zwyciężyła w Roland Garros, nie tracąc w całej imprezie nawet seta. Na najniższym stopniu podium znalazł się Kamil Stoch, którego podczas gali reprezentowała małżonka, Ewa Bilan-Stoch.

Skandaliczna wypowiedź Marcina Najmana na temat Sportowca Roku. Aż nas zatkało, zarzut pod adresem LewandowskiegoSkandaliczna wypowiedź Marcina Najmana na temat Sportowca Roku. Aż nas zatkało, zarzut pod adresem LewandowskiegoCzytaj dalej

Po zakończeniu gali możemy dowiedzieć się nieco więcej o kulisach wydarzenia, a także samego głosowania. “Przegląd Sportowy” poprosił nominowanych sportowców o wytypowanie ich zdaniem najlepszych sportowców. Dowiedzieliśmy się, jak głosował Robert Lewandowski.

Robert Lewandowski wyjawił, na kogo głosował w plebiscycie na Sportowca Roku

Zwycięzca plebiscytu na pierwszym miejscu umieścił Igę Świątek. Drugie miejsce przyznał Wilfredo Leonowi, a trzecie Bartoszowi Zmarzlikowi. W tym gronie dziwi obecność Leona, który w minionym roku nie miał okazji do zaprezentowania się w biało-czerwonych barwach z powodu pandemii. “Lewy” wytłumaczył swoją decyzję.

- Siatkówka jest mi bliska. Pewnie dlatego, że mama uprawiała tę dyscyplinę. Zawsze lubiłem też lekkoatletykę. Brałem udział w biegach przełajowych, a treningi piłkarskie dawały mi taką wytrzymałość, że mogłem wygrywać zawody. Lubię też tenis, sam gram, ale przede wszystkim oglądam- wyznał.

Najlepszy piłkarz świata 2020 roku wyznał także, że będąc w Niemczech, stara się zawsze nagłaśniać sukcesy polskich sportowców. Lewandowski zwraca uwagę swoich kolegów z Bayernu Monachium na wyniki osiągane przez jego rodaków.

- Każdy sukces moich rodaków nagłaśniam w Bayernie. Kiedy startują Polacy, zawsze wzmacniam głos w klubowym telewizorze, mówię kolegom, by obserwowali, co się wydarzy - powiedział Lewandowski.

Źródło: "Przegląd Sportowy"

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu.pl:

Jak pożegnać się z pupilem? O najstarszym cmentarzu dla zwierząt w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News