Robert Lewandowski Kucharski
YouTube Onet Rano
Autor Łukasz Kowalski - 20 Listopada 2020

Niemcy ujawniają nagrania w sprawie Roberta Lewandowskiego. Był zastraszany, skandal

Robert Lewandowski w dalszym ciągu prowadzi wojnę ze swoim byłym agentem Cezarym Kucharskim. Menadżer pod koniec października został zatrzymany przez prokuraturę w sprawie szantażu piłkarza reprezentacji Polski. Kucharski usłyszał zarzuty i zastosowano wobec niego środki dozoru. Teraz na światło dzienne wyciekły kolejne nagrania rozmów między byłymi wspólnikami.

Robert Lewandowski jest w konflikcie z byłym menadżerem już od dwóch lat. Wszystko się zaczęło w 2018 roku, kiedy kapitan reprezentacji Polski postanowił rozstać się z Kucharskim jako agentem i jako wspólnikiem w spółce RL Management.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Marcin Najman przerwał milczenie po walce. Wydał komunikat, wszyscy złapali się za głowy
  2. Miała wziąć ślub z niepełnosprawnym mężczyzną. Przed ołtarzem przeżyła wstrząs na widok ukochanego
  3. Dom Kamila Stocha to prawdziwy pałac. Nieziemskie luksusy, posiadłość warta miliony (FOTO)
Kamil Stoch nagle wyjawił całą prawdę. Chodzi o jego odejście na emeryturę, podjął już decyzję?Kamil Stoch nagle wyjawił całą prawdę. Chodzi o jego odejście na emeryturę, podjął już decyzję?Czytaj dalej

Robert Lewandowski wciąż walczy z Kucharskim

Konflikt zaognił się latem tego roku po doniesieniach medialnych o rzekomych oszustwach Lewandowskiego i jego żony. W październiku prawnicy piłkarza złożyli zawiadomienie do prokuratury o szantażu ze strony byłego agenta.

Pod koniec października policja na polecenie Prokuratury Rejonowej w Warszawie zatrzymała byłego agenta Lewandowskiego. Po całodniowym przesłuchaniu Kucharskiemu postawiono zarzuty. Jednocześnie zastosowano wobec niego środki zapobiegawcze - poręczenie majątkowe w kwocie 4,6 miliona złotych, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego i jego żony oraz kontaktowania się z nimi. Kucharski ma zakaz opuszczania kraju, a także dozór policji.

Dowodami w sprawie mają być nagrane przez Lewandowskiego rozmowy z byłym agentem. W jednej z nich pada dokładna kwota, jakiej żądał Kucharski. W zamian miał się zobowiązać do milczenia w sprawie rzekomych oszustw podatkowych państwa Lewandowskich.

- O jakiej my emocjonalnie mówimy kwocie? - zapytał kapitan reprezentacji Polski. - To jest 20 milionów euro - odpowiedział Kucharski. - Tyle jest jakby warty myślę twój spokój, nie? - upewniał się. - Zero euro, zero złotych - odpowiedział mu Lewandowski. Na pytanie piłkarza, za co chce te pieniądze, agent odpowiedział, że za to, że "do końca życia będzie ukrywał, że piłkarz i jego żona są oszustami podatkowymi".

Adam Małysz mocno o koronawirusie. Powiedział, co trzeba zrobić z wszystkimi, co nie wierząAdam Małysz mocno o koronawirusie. Powiedział, co trzeba zrobić z wszystkimi, co nie wierząCzytaj dalej

Nowe nagranie rozmowy Lewandowskiego z Kucharskim

W rozmowach pojawia się także nazwisko dziennikarza "Der Spiegel", z którym Kucharski miał uzgadniać wspomnianą kwotę, Rafaela Buschmanna. To właśnie on na łamach swojego dziennika jako pierwszy opisał sprawę rzekomych oszustw podatkowych Lewandowskiego i jego żony.

Prokuratura w Warszawie chce w tej sprawie przesłuchać niemieckiego dziennikarza. Na razie pod kątem współpracy Kucharskiego z Buschmannem badany jest laptop agenta skonfiskowany podczas zatrzymania przez policję. Prawnicy Lewandowskiego przedstawili nawet poufny list Kucharskiego do redakcji "Der Spiegel", który ma być dodatkowym dowodem w sprawie.

Teraz sprawa po raz kolejny nabiera nowego wydźwięku. Redakcja niemieckiego "Bilda" dotarła do kolejnych nagrań z rozmowy Lewandowskiego ze swoim byłym agentem. Kucharski w rozmowie z piłkarzem zapowiada, co może spotkać piłkarza w najbliższych miesiącach.

Kucharski zapewnia Lewandowskiego w trakcie rozmowy, że będzie walczył o swoje "bez żadnych skrupułów". W pewnym momencie Lewandowski nawet wprost pyta swojego byłego współpracownika czy ten mu grozi. Cały zapis rozmowy poniżej.

Kucharski: Robert, tylko żebyś nie miał do mnie pretensji, że ja teraz będę myślał tylko i wyłącznie o sobie. Jeśli ty mi coś takiego mówisz, komunikujesz… Powiedziałeś mi rok temu przy "kejsie" przedłużenia kontraktu.
Lewandowski: No tak, od tego momentu to było w takim zawieszeniu.
Kucharski: Nie mamy umowy. Ale żebyś miał jasność. Ja teraz nie wykonam żadnego ruchu, który będzie działał na moją niekorzyść. Więc nie miej pretensji za to, co się będzie działo.
Lewandowski: Ale co masz na myśli?
Kucharski: Na przykład rozwiązanie… Wyjście z twojej spółki.
Lewandowski: Sam chciałeś wyjść z tej spółki. Sam to zaproponowałeś.
Kucharski: Nie, nie. Robert, ale ja nadal tak chcę, tak? Natomiast to nie będzie bezbolesne, tak jak sobie Kamil czy ty wyobrażacie. Więc żebyś nie miał nigdy pretensji, że ja pilnuję teraz swojego interesu. Po tym, co mi powiedziałeś, ja nie będę miał żadnych sentymentów w tym, co zamierzam zrobić. I wiesz, czego nie zakładasz w swoim życiu. Że w pewnym momencie możesz się potknąć i mogą z tego wyjść mega duże problemy. Bo ty kompletnie nie zdajesz sobie sprawy. Bo ty, powiem ci, masz słabych ludzi. Za chwilę ja ci pokażę, jakie konsekwencje są z działań twoich ludzi. Ale ja cię proszę tylko o to, żebyś nie miał o to do mnie pretensji, jak będę egzekwował to bez żadnych skrupułów.
Lewandowski: Czyli co, teraz grozisz mi?
Kucharski: Nie, nie, nie. Ja ci nie grożę. Nie. Robert, żebyś mnie źle nie zrozumiał. Ja po prostu teraz będę walczył o swój interes.
Lewandowski: A jaki masz interes w spółce czy czymkolwiek innym?
Kucharski: Wcześniej reprezentowałem ciebie kosztem swojego interesu i mojej rodziny. Natomiast teraz, tym bardziej po tym, co powiedziałeś, nie będę miał żadnych… I zobacz, ja ci nie chcę zrobić krzywdy, mimo że to, co mówisz i sposób, w jaki mówisz jest mega dla mnie bolesny.
Lewandowski: A o jakich konsekwencjach mówisz?
Kucharski: Robert, jak ci nie chciałem tego mówić przez telefon. Ja chciałem się przygotować i się przygotuję. Albo będę egzekwował moje prawa.
Lewandowski: Do czego?
Kucharski: Robert, teraz nie będę ci mówił. Ja ci tylko mówię, że nie robię ci niczego złego. Natomiast jeśli w przyszłości będziesz miał kłopoty, to nie oczekuj ode mnie, że ja ci pomogę. No bo wydaje mi się, że w tym momencie, po tym, co mówisz, nie jestem zobligowany, żeby w przyszłości pewne rzeczy ci naprawić.

Źródło: Przegląd Sportowy/Sport.pl

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Czy czeka nas scenariusz z Planety Małp? Naukowcy stworzyli hybrydę człowieka i małpy
  2. Małgorzata Ostrowska-Królikowska przeszła metamorfozę. Zdumiewa odważnym kolorem włosów
  3. Dom Kamila Stocha to prawdziwy pałac. Nieziemskie luksusy, posiadłość warta miliony (FOTO)
  4. Marcin Najman przerwał milczenie po walce. Wydał komunikat, wszyscy złapali się za głowy
  5. Wiemy, jaka kara czeka Marcina Najmana. Fame MMA przerywa milczenie, najostrzejsze konsekwencje
  6. Nagranie ze śmiertelnego wypadku w Łodzi. Tragiczne zdarzenie zarejestrowała samochodowa kamerka.
  7. Dramatyczny apel Andrzeja z "Rolnicy. Podlasie". Chodzi o zdrowie jego ojca

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News